5 kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy kurierskiej

Szeroki wybór firm kurierskich sprawia, że możesz bez problemu znaleźć usługi idealnie dopasowane do twoich potrzeb. Dostępność tak wielu opcji może jednak również utrudnić znalezienie rzetelnego kuriera bądź przypadkowe trafienie na niską jakość usług, zwłaszcza jeśli ktoś nie interesuje się zbytnio branżą przewozową. Sprawdź, jakie kwestie są istotne podczas wyboru firmy kurierskiej.

Nadanie i odbiór przesyłek

Jedną z pierwszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert firm kurierskich, jest dostępność punktów nadania i odbioru. Obecnie często takie miejsca znajdują się nie tylko w siedzibach firm, ale także np. w sklepach bądź na stacjach benzynowych. Przesyłki kurierskie można zatem nadać w pobliżu domu, co znacząco skraca czas potrzebny na wysłanie paczki np. do klienta. Ponadto coraz więcej firm ma paczkomaty, a także oferuje usługę nadania paczki bez wychodzenia z domu.

Termin doręczenia paczki

Czas to pieniądz, dlatego zdecydowanie warto sprawdzić przewidywany czas doręczenia przesyłki do odbiorcy. Jest to szczególnie istotne w przypadku pilnych spraw bądź prowadzenia sklepu online. Dla wielu firm standardem jest doręczanie paczek np. w ciągu 2-3 dni roboczych od momentu nadania. Często można również skorzystać z usług wysyłki ekspresowej, która może zostać zrealizowana np. w ciągu 24 godzin. W branży nie brakuje również kurierów, którzy w przypadku niewielkich odległości mogą dostarczyć paczkę do odbiorcy już w zaledwie kilka godzin.

Koszt i zakres usług

Podczas poszukiwań firmy kurierskiej z pewnością warto przyjrzeć się bliżej również cennikowi i zakresowi usług. W szybkim porównaniu ofert popularnych kurierów mogą pomóc informacje i porównywarki udostępniane przez operatora logistycznego Globkurier. Po podaniu podstawowych danych dotyczących przesyłki można w kilka chwil poznać koszt usług popularnych firm kurierskich. Ponadto warto porównać ceny dodatkowych usług np. ubezpieczenia przesyłki czy też nadania przesyłki z domu. Należy pamiętać, że wysłanie małej paczki może być bardziej opłacalne u jednego kuriera, a inna firma może lepiej sprawdzić się w przypadku przesyłek wielkogabarytowych.

Opinie klientów

Internet jest niezwykle pomocnym narzędziem dla osób poszukujących wysokiej jakości usług. Dzięki możliwości dodania opinii o firmach można w kilka chwil dowiedzieć się nieco więcej o jakości świadczonych przez nie usług. Przed wybraniem kuriera z pewnością warto sprawdzić, co klienci piszą np. o dotrzymywaniu terminów, stanie paczek po transporcie czy też rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Komunikacja z firmą

Dobrym testem jakości usług firmy kurierskiej może być również wysłanie wiadomości. Jeśli odpowiedź przyjdzie szybko, to można raczej liczyć na sprawną komunikację również w przypadku np. opóźnień w dostarczeniu przesyłki. Sposób komunikacji także może dużo powiedzieć o podejściu firmy do klientów. Przykładowo niemili konsultanci raczej nie są dobrym znakiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here