wirtualne biuro

Dla wielu przedsiębiorców prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością płacenia wysokiego czynszu za wynajem biura. Część z nich, aby zmniejszyć koszty utrzymania decyduje się na inwestycję w wybudowanie siedziby, co w dłuższej perspektywie może przynieść oszczędności. Alternatywnym sposobem na rozwiązanie problemów lokalowych jest wynajęcie wirtualnego biura. Oto 5 powodów, dla których warto zainteresować się rozważeniem wyboru tej atrakcyjnej opcji.

  1. Adres w prestiżowej lokalizacji

Lokalizacja siedziby wpływa w sposób znaczący na wizerunek firmy. Kto posiada biuro w ścisłym centrum Warszawy czy Krakowa jest zazwyczaj traktowany jako prężnie działający przedsiębiorca. Niestety, korzystanie na stałe z takiego lokalu oznacza, że trzeba płacić wysokie kwoty za miesięczny czynsz. Biuro wirtualne pozwala zdobyć prawo do posługiwania się atrakcyjnym adresem i zarejestrowania pod nim działalności gospodarczej.

  1. Odbiór korespondencji

Wszelkie przesyłki, które mają być dostarczone bezpośrednio do firmy, najpierw trafiają pod adres wirtualny. Wówczas pracownicy obsługi wirtualnego biura są w stanie za zgodą wynajmującego zeskanować każdy dokument i przesłać go drogą elektroniczną. Nie trzeba zatem wychodzić z domu, ani czekać na poczcie na odbiór korespondencji. Listy i pisma urzędowe są przechowywane w bezpiecznym miejscu i można je także odebrać osobiście.

  1. Dostęp do sal konferencyjnych

Do niewątpliwych atutów biura wirtualnego należy także możliwość skorzystania z sali spotkań. Pomieszczenia są doskonale wyposażone i umożliwiają przeprowadzenie szkolenia, prezentacji lub zebrania zarządu spółki. Spotkanie z inwestorami w ścisłym centrum metropolii pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

  1. Kompleksowa obsługa księgowości

Dla początkujących przedsiębiorstw obowiązki związane z prowadzeniem księgowości mogą przysparzać sporo kłopotów. Niestety, rachunkowość z roku na rok staje się coraz bardziej skomplikowana. Na szczęście w biurze wirtualnym istnieje możliwość skorzystania z kompleksowej obsługi księgowości. Profesjonalne biuro rachunkowe chętnie pomaga w prowadzeniu ksiąg oraz sporządzaniu miesięcznych raportów z wykonanych zadań. Może także reprezentować firmę przed Urzędem Skarbowym.

  1. Pełna rejestracja spółki w KRS

Postawienie pierwszego kroku zawsze jest trudne. Nawet z nienagannym przygotowaniem można popełnić błąd. Wirtualne biuro oferuje możliwość przejęcia obowiązku rejestracji spółki w KRS, a także wprowadzania zmian w kolejnych latach. Doświadczenie sprawia, że wypełnianie wniosku jest bardzo szybkie, a decyzja sądu zostaje wydana błyskawicznie. Nie trzeba zatem stać w kolejce w sądzie rejonowym i tracić czasu, który należy poświęcać grze konkurencyjnej i zdobywaniu nowych klientów.

Źródło: wirtualne-biuro.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here