Aukcje poleasingowe maszyn rolniczych

Mechanizacja rolnictwa nie jest obecnie kaprysem producentów rolnych, jest niezbędnym warunkiem uzyskania i zachowania konkurencyjności. Abstrahując od tego, któż nie chciałby być posiadaczem bogato wyposażonego parku maszyn. Biorąc pod uwagę wysokie ceny maszyn nowych oraz nie najlepszy czas na podejmowanie zobowiązań kredytowych warto rozważyć opcję zakupu urządzeń używanych.

Aukcje poleasingowe.

Dla porządku wypada przypomnieć, czym jest leasing oraz jaki jest jego wpływ na wartość użytkową maszyn. Leasing to forma użytkowania urządzenia bez przeniesienia własności na użytkownika, przy czym ma on prawo wykupu sprzętu po okresie zawartym w umowie leasingowej. Jest to o tyle istotne, że użytkownikami są przedsiębiorcy posiadający najczęściej własne serwisy dbające o stan techniczny maszyn. Z tego powodu maszyny rolnicze poleasingowe charakteryzują się bardzo dobrym stanem technicznym. Nie bez znaczenia jest także niska cena zbycia, ponieważ firmy leasingowe z natury rzeczy nie są zainteresowane obrotem sprzętu. W kręgu ich zainteresowania leży pozyskiwanie leasingobiorców, zatem sprzedaż maszyn traktują jako efekt uboczny swojej działalności. Z tego względu aukcje poleasingowe traktować należy jako dobrą okazję do nabycia interesującego sprzętu. Potwierdzeniem tej tezy mogą być choćby niskie ceny wywoławcze wynoszące zaledwie 50 złotych. Często o tym, że jest to urządzenie poleasingowe świadczą jedynie drobne ślady użytkowania, co jest jak najbardziej zrozumiałe przy pracach w gospodarstwie rolnym.

Aukcje w sieci.

Szczególną wygodą tego typu aktywności, jest możliwość wyszukania oraz śledzenia konkretnej oferty za pośrednictwem internetu. Nie wychodząc z domu i nie tracąc czasu na dojazdy, można być na bieżąco ze stale uaktualnianymi ofertami aukcyjnymi. Po założeniu konta na portalu aukcyjnym producent będzie natychmiast informowany o pojawiających się nowinkach technicznych. Trzeba pamiętać, że z uwagi na atrakcyjność ofert, maszyny poleasingowe stosunkowo szybko znajdują nabywców, w tej branży teza „kto pierwszy ten lepszy” ma wyjątkowe znaczenie.

Zakup aukcyjny wiąże się także z pełną dokumentacją sprzętu, co w przypadku działalności gospodarczej daje możliwość wprowadzenia sprzętu do ewidencji przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here