Bezpieczeństwo w każdych warunkach - transport ponadgabarytowy

Transport to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Od jakości usług transportowych zależy również progres wielu innych branż. Wciąż jednym z najistotniejszych rodzajów transportu jest drogowy transport towarowy – krajowy oraz międzynarodowy. Firmy są zainteresowane przewozem towarów i innych ładunków – standardowych, jak i specjalnych. Przedsiębiorstwa transportowe chcące utrzymać się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług spedycyjnych i logistycznych muszą zapewniać swoim klientom odpowiednie warunki do przewozu wszystkich towarów.

Transport towarów i optymalne warunki przewozowe

Przewóz drogocennych i podatnych na uszkodzenia mechaniczne przedmiotów? A może nietypowe instalacje, które należy przewieźć bez najmniejszego uszczerbku, który wiązałby się z utraceniem przez taki rodzaj ładunku istotnych właściwości technicznych? Transport maszyn, naczep, różnego rodzaju urządzeń, np. rolniczych? 

Zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa takiego przewozu warto powierzyć firmom transportowym, które nie są na rynku nowicjuszami. Tu liczy się przede wszystkim doświadczenie i wypracowane przez lata standardy, które są podstawą organizowania każdego transportu ponadgabarytowego.

Firma transportowa musi w takich przypadkach sprostać wielu wyzwaniom – dotyczącym zarówno samego przedmiotu zlecenia, jak i zapewnienia maksimum bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Specjalny ładunek wymaga również znajomości wielu przepisów prawnych, regulujących poruszanie się po drogach z ładunkiem szczególnym – np. konstrukcjami stalowymi, kombajnami, ciągnikami, czy zbiornikami.

Dokładna znajomość obowiązujących aktualnie przepisów, bezpośrednia organizacja przewozu ponadgabarytowego, wykwalifikowani i doświadczeni w realizacji takich szczególnych ładunków kierowcy, sfinalizowane, z powodzeniem, usługi przewozu ładunków ponadstandardowych – to atuty, które przemawiają za wyborem oferty jednego z liderów na rynku transportu, spedycji i logistyki krajowej oraz zagranicznej – firmy TSL NORDIC.

To polska firma, z wieloletnim doświadczeniem, realizująca wszelkiego rodzaju usługi transportu drogowego, m.in. na terenie Koszalina, Gdańska, Poznania i Wrocławia oraz na wielu innych trasach. 

TSL Nordic to na chwilę obecną ponad 4300 kontrahentów, więcej niż 6300 przewoźników i ponad 9100 zleceń transportowych, w tym przewozu ponadgabarytowego.

Ładunek ponadgabarytowy – ponadstandardowa organizacja

Jaki transport określa się mianem ponadgabarytowego, czy też ponadnormatywnego? Za transport ponadgabarytowy uznaje się przewóz ładunków nietypowych, których wielkość i masa przekraczają standardowe normy wyznaczone w prawie regulującym poruszanie się po drogach krajowych oraz międzynarodowych. 

Firma organizująca tego rodzaju transport jest zobowiązania do posiadania wymaganych prawem zezwoleń.

Normy dokładnie określają cechy ładunku, który może być określony jako ponadnormatywny. Za taki uznaje się zatem przewóz realizowany środkiem transportu o długości co najmniej 16,5 m. Szerokość pojazdu, którym wykonywany jest transport ładunku ponadnormatywnego musi być równa albo większa 2,5 m. Wysokość określono na co najmniej 4 metry, a masę całkowitą (pojazdu, ładunku, paliwa i kierowcy) równą 42 tonom lub większą.

Realizacja tego typu szczególnych przewozów to zawsze skomplikowany proces – zarówno pod względem technicznym, jak i formalno-prawnym. Jego prawidłowa organizacja wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia. Wystarczy tylko wspomnieć, że przy wykonywaniu tego rodzaju usług wymaga się szeregu zezwoleń, które pogrupowano w siedem różnych kategorii.

TSL Nordic zapewnia kompleksowe wykonanie usługi transportu ponadgabarytowego – począwszy od przyjęcia zlecenia, poprzez dobór optymalnego środka transportu, wykonanie szczegółowego planu przewozu, załatwienie wszystkich niezbędnych formalności, po terminowe dostarczenie ładunku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here