kierunki studiów

Studia w dzisiejszych czasach oznaczają różnorodność, co sprawia, że każdy może znaleźć kierunek dla siebie. Najłatwiej jest studiować taki, na którym są wykładane przedmioty, które nas interesują.

Dodatkową motywacją, ale niezmiernie ważną w obliczu czekającego na absolwenta trudnego rynku pracy, są perspektywy, jakie niesie ze sobą ukończenie danych studiów. Dla osób chcących połączyć poznawanie świata z umiejętnościami z zakresu marketingu czy ekonomii niewątpliwie ciekawą propozycją będzie turystyka i rekreacja, studia te cechuje duża atrakcyjność przekazywanych treści. W ten sposób absolwent jest gotowy do pracy w ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych i sportowych, ale nie tylko!

Po studiach może liczyć również na zatrudnienie w hotelach, ośrodkach spa i wellness, a także w firmach marketingowych działających w branży turystycznej. Jak widać absolwent tego kierunku może liczyć na zatrudnienie na wielu stanowiskach również wyższego szczebla, co oznacza, że może być właścicielem i menedżerem różnych obiektów turystycznych. Dla niektórych to właśnie perspektywa posiadania swojego hotelu czy nowoczesnego ośrodka SPA brzmi wyjątkowo atrakcyjnie. Program studiów uwzględnia takie przedmioty jak: zarządzanie, sprzedaż i podstawy PR.  

Rynek pracy przez ostatnie lata nabrał dynamiki, co sprawiło, że zaczął dyktować swoje warunki. Jednym z nich jest doświadczenie, dlatego studenci coraz częściej decydują się na studia zaoczne. Prawo znajduje się na liście najczęściej wybieranych kierunków, ponieważ umożliwia zdobycie eksperckiej wiedzy, która jest nieoceniona w każdym sektorze biznesu.

Najczęściej na wybór tego kierunku decydują się osoby lubiące się uczyć i dużo czytać, których mocną stroną jest również umiejętność analizy.

Absolwent tego kierunku może pracować zarówno w zawodzie prawniczym, jak i szeroko rozumianym biznesie. Sam wybór kierunku to zaledwie połowa sukcesu, natomiast kolejnym jest wybór uczelni. Studia prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym oferuje Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi działająca nieustannie od 25 lat. Największą zaletą studiów jest to, że zajęcia w dużej mierze mają wymiar praktyczny. Jest to zasługą wysoko wykwalifikowanej kadry wykładowców – praktyków, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Dla studentów turystyki wyjątkowo atrakcyjnie brzmi możliwość odbycia praktyk w grupie hotelowej MOLO, co pozwala na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Już dziś zapoznaj się z ofertą studiów AHE i wybierz kierunek dla siebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here