Dlaczego warto kupować do biura meble typu stand up?

W ostatnich latach, społeczeństwo zaczęło dostrzegać, jakie korzyści daje dbanie o układ kostny i ruchowy. Mamy tendencję do łamania zasad utrzymywania prawidłowej postawy, coraz częściej zdarza się nam to także w miejscu pracy. W związku z tym projektanci mebli dostrzegają w tym szansę na składanie mebli typu stand up o innowacyjnych kształtach, które nie obciążają tak kręgosłupa i dają komfort w pracy.

Stand up – innowacyjny mebel dla zdrowia pracowników

Siedzenie osiem, czasem nawet więcej godzin dziennie przy biurku w tej samej pozycji, wykonując te same, powtarzalne każdego dnia czynności, mogą mieć większy wpływ na stan stawów, kości i mięśni, niż nam się wydaje. Pracownicy biurowi, zwłaszcza ci z długim stażem zawodowym, najczęściej uskarżają się na bóle pleców, nóg, karku czy dolegliwości typu zespół cieśni nadgarstka.

Rozwiązaniem tych problemów może być zmieniająca się moda w stylach architektonicznych i poszukiwanie nowych inspiracji do aranżacji wnętrz biurowych. Wynalezienie stanowiska typu stand up: mikomaxsmartoffice.pl/produkty/meble-pracownicze/stand-up było efektem przemyśleń, jak ułatwić codzienną pracę, by było komfortowo, a jednocześnie ergonomicznie. Dzięki regulowanej wysokości blatu, można bez trudu dostosować biurko do swojego wzrostu, a gdy pojawia się potrzeba rozprostowania zastanych kości – można zmienić biurko w stanowisko stojące. Nie potrzeba wtedy za każdym razem przestawiać rzeczy z biurka, gdyż mechanizm kontrolowania wysokości działa gładko i płynnie, a sama konstrukcja jest tak samo stabilna, jak przed zmianą ustawienia. Co więcej, stanowisko to może się stać niezależne od źródła prądu – wystarczy tylko przedłużacz i wciąż można korzystać z komputera czy źródła światła przy maksymalnym podwyższeniu biurka.

Gdzie najlepiej postawić biurko stand up?

Z takiego rozwiązania powinny szczególnie ucieszyć się osoby, którym potrzebna jest częsta zmiana kąta widzenia oraz dobry dopływ światła naturalnego na blat biurka. Wobec tego, stand up doskonale sprawdzi się we wszelkich pracowniach architektonicznych, geodezyjnych, studiach graficznych, drukarniach czy stanowiskach inżynieryjnych. Może także znaleźć się w domowym gabinecie i pełnić rolę stołu do rysowania. Postawienie takiego mebla sprawdzi się w każdej przestrzeni biurowej, ze względu na swoją uniwersalność. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here