nowoczesne elewacje, materiał od ręki elewacja wentylowana

Nad elewacją domu każdy inwestor powinien dobrze się zastanowić jeszcze na etapie wyboru konkretnego projektu nieruchomości. Ta ma znaczenie nie tylko, jeśli pod uwagę weźmiemy aspekty wizualne domu, ale przede wszystkim funkcje praktyczne. Okazuje się, że rodzaj wybranej elewacji zawsze ma wpływ na izolacyjność nieruchomości, a więc uwagę zwraca się na jej ocieplenie, zatrzymywanie generowanego ciepła wewnątrz czy niedopuszczanie zimna z zewnątrz. Nie ma wątpliwości, że rodzaj wybranej elewacji będzie wpływał na eksploatację domu, a w związku z tym na koszty jego użytkowania.

Zawsze warto wybierać elewację energooszczędną, wpływającą na komfort codziennego funkcjonowania mieszkańców, trwałą, ale równocześnie nie można zapominać o innowacyjnych technologiach. Tylko nowoczesne elewacje pozwolą cieszyć się optymalnym komfortem, a jednocześnie sama nieruchomość będzie zabezpieczona zgodnie z zastosowaniem najlepszych metod izolacyjnych. Do takich z całą pewnością zaliczyć można elewację wentylowaną i właśnie ten rodzaj opisujemy szczegółowo w poniższym artykule.

Elewacja wentylowana – charakterystyka

Dzisiaj coraz częściej odrzuca się standardowy tynk na elewację domu, a zamiast niego wybiera o wiele lżejsze materiały elewacyjne o doskonałych właściwościach. W ramach elewacji wentylowanej inwestuje się raczej w materiały suche, które warstwa po warstwie nakłada się z zachowaniem wentylacyjnych odstępów. Tutaj wymienić można specjalne płyty, ale też panele czy deski, a całość powstaje na zamontowanym „ruszcie”. Pomiędzy jego elementami stosuje się system ociepleniowy z wełny bądź styropianu, dzięki czemu dom zostaje świetnie zabezpieczony przed zimnem i uciekaniem ciepła z wnętrza bez powstawania tzw. mostków termicznych.

Same szczeliny, które zapewniają wentylację, nie wykazują zjawiska negatywnego. Wręcz przeciwnie, bo materiał od ręki do elewacji wentylowanej wykazuje doskonałe właściwości wodoszczelne, antygrzybicze, nie wytwarza się też pleśń, a do poszczególnych warstw nie dociera wilgoć.

Warto również zwrócić uwagę, że ostatnie warstwy elewacji wentylowanej, jednocześnie stanowią doskonałą dekorację nieruchomości. Dzisiaj coraz więcej projektów zakłada powrót do natury, a więc domy zostają obite drewnem. To także hołd w stronę ochrony środowiska i eko trendów, na które coraz częściej uwagę zwracają przyszli domownicy.

Jeśli zwrócimy uwagę na koszty materiałów elewacyjnych, to w przypadku tych do elewacji wentylowanej nie można mówić o większych wydatkach – to kolejny walor tego typu inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here