Jak ułatwić sobie znalezienie pracowników do firmy

Rekrutacja pracowników, zwłaszcza podczas otwierania dużej ilości miejsc pracy jednocześnie, jak w przypadku nowej linii produkcyjnej, to wymagające zajęcie. Jeśli należysz do osób, które potrzebują kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników, być może czujesz się przytłoczony ilością pracy, jaką będziesz musiał włożyć w ich znalezienie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś ułatwił sobie ten proces i zdał się na ekspertów.

Profesjonalna rekrutacja

Rekrutacja pracowników to zazwyczaj złożony i wymagający proces, podczas którego konieczne jest przeczytanie zgłoszeń oraz przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Wielu pracodawców nie ma na to czasu, dlatego zleca to zadanie swoim podwładnym. Znacznie lepszym wyborem może jednak okazać się współpraca z profesjonalną agencją pracy.

Agencja pracy to wyspecjalizowany zespół ludzi, którzy zajmują się kompleksowym poszukiwaniem pracowników: często zaczynając od napisania oferty, a kończąc na ostatecznej weryfikacji. Wykorzystują w celu przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu cały proces jest szybki, sprawny i idealnie spełnia oczekiwania pracodawcy.

Czym zajmuje się agencja pośrednicząca w znalezieniu pracy?

Najważniejszym zadaniem agencji w czasie rekrutacji jest znalezienie kandydatów, zapoznanie się z ich dokumentacją, a także przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej – a zatem wszystkie czynności, które w innym przypadku musiałby samodzielnie wykonywać pracodawca.

Warto przy tym pamiętać, że cały proces rekrutacji przebiega w sposób indywidualny: pracownicy są poszukiwani pod kątem konkretnego stanowiska, zgodnie z wymaganymi w jego przypadku kwalifikacjami i umiejętnościami. Kandydaci są także weryfikowani pod innymi kątami, takimi jak odpowiedzialność, uczciwość czy zaangażowanie.

Agencja pośrednicząca dba również o to, by pracownicy z Ukrainy, Białorusi czy innych krajów pracowali w pełni legalnie. Pomaga w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym umów pracy, dokumentów potwierdzających posiadanie wizy czy odpowiednie uprawnienia. Firma pomaga także pracodawcy przebrnąć przez wszystkie formalności w urzędzie pracy, które gwarantują legalne zatrudnienie.

Leasing pracowników

Jeśli będąc przedsiębiorcą, chciałbyś maksymalnie ułatwić sobie poszukiwanie pracowników, możesz skorzystać także z oferty leasingu. Polega ona na tym, że pracownicy są zatrudnieni przez samą agencję, ale zostają “wypożyczeni” – oddelegowani do zajęć, które wykonują w twojej firmie i pod twoim nadzorem. Dzięki temu sam unikasz podpisywania umów z pracownikiem, nie musisz więc posiadać własnych działów HR, ani zajmować się kadrami, płacami i legalizacją zatrudnienia.

Wszystkim tym zajmuje się bowiem Workafford, przejmując na siebie ciężar odpowiedzialności za pracowników. Dla pracodawcy oznacza to zatem minimum formalności i szybkie, bezproblemowe wypożyczenie pracowników, co jest szczególnie korzystne w trakcie prac sezonowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here