Jak wybrać deski na podłogę w salonie

Wybór desek podłogowych do salonu zawsze jest trudniejszy, niż się to wydaje. Dlaczego? Do dyspozycji klienci mają dziś wiele różnorodnych typów desek, kolorów czy skali ich jasności i zdecydowanie o tym, które będą najbardziej odpowiednie do ich własnego domu nie jest takie proste. Od czego zacząć?

Deska podłogowa – to warto wiedzieć na start

Wybrana do salonu deska na podłogę powinna charakteryzować się odpowiednia twardością i wytrzymałością. Salon jest miejscem, w którym obciążenie mebli jest stosunkowo duże, dlatego drzewo użyte do wykonania podłogi musi wyróżniać się odpowiednimi parametrami. Dodatkowo zupełnie inny typ deski wykorzystuje się na podłogę w pomieszczeniu, które ogrzewane jest tradycyjnie, a inny w salonach, w których chciałoby się mieć ogrzewanie podłogowe. W tym drugim przypadku deska podłogowa musi być odpowiednio wyprofilowana i najczęściej wykonana w technologii warstwowej, dzięki której krążące w niej ciepłe powietrze nie będzie niekorzystnie wpływało na drewno.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze desek na podłogę jest ich szerokości. Producenci desek np. renomowane PodłogiŚwiata.pl proponują tu zarówno standardowe wymiary, jak i możliwości bardziej dopasowane do oczekiwań klienta. Mogą to być deski szerokie, świetnie sprawdzające się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych jeśli chodzi o aranżację, lub deski bardzo wąskie – wybierane przez właścicieli stylizujących swoje mieszkania na klimaty górskie czy vintage.

Przed ostatecznym wyborem rodzaju deski warto też dopytać producentów czy firmy zajmujące się ułożeniem parkietu o kwestie ceny i gwarancji. Dzięki temu będzie się miało pewność, że deski posłużą w domu przez wiele lat, a w razie jakichkolwiek usterek czy odkształcania się ich bardziej, niż przewidywała to umowa – możliwość skorzystania z gwarancji i dokonania np. bezpłatnej wymiany poszczególnych desek na nowe. Takie rodzaju umowa podpisana z producentem i wykonawcą może okazać się w przyszłości bezcenna, dlatego warto ją podpisać i dopilnować by zawierała konkretne punkty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here