Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze stolarki okiennej, czyli o przewadze okien PCV

0
471

Wprawienie okien jest kluczowym elementem inwestycji. W przypadku budowy domu jednorodzinnego zamyka stan surowy, pozwalając na roboty związane z przygotowaniem budynku pod klucz. Układ okien i prawidłowość rozmieszczeń i wielkość otworów leży w gestii architekta wykonującego projekt domu. Materiał z którego wykonana zostanie jednak stolarka okienna zależy od inwestora. Do wyboru mamy okna drewniane, aluminiowe lub plastikowe. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tych ostatnich i jakimi kryteriami się kierować? Sprawdźmy.

Współczynnik przenikania ciepła decydującym parametrem

Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła danego okna jest najważniejszym parametrem-im mniejsza jest jego wartość, tym lepiej świadczy to o izolacyjności okna. Okna PCV wyróżniają się dobrą izolacją termiczną, zwłaszcza w wariancie trzyszybowym, gdzie współczynnik Uw wynosi nawet 0.62 W/m2K. Warto pamiętać, że okno wtedy zaoszczędzi dla nas energię, jeśli jego współczynnik nie przekracza 1.

Dobre okno PCV-czym się charakteryzuje?

Poza izolacją cieplną, okna PCV przodują w technologii zapewniającej izolację akustyczną (co jest szczególnie ważne w przypadku gęstych zabudowań lub lokalizacji domu w pobliżu głównej ulicy). Okna plastikowe są także wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne-niestraszne im porywiste wiatry, gwałtowne zmiany pogody, ale i duża ilość nasłonecznienia. Duże znaczenie odgrywa także aspekt ekonomiczny-okna z tworzywa sztucznego są stosunkowo niedrogim wariantem stolarki, a dzięki zastosowaniu rozwiązania w postaci okleiny możemy wybrać warianty imitujące okna drewniane, w wybranym przez nas odcieniu.

Okna PCV Lublin-gdzie kupić?

Jeżeli nasza inwestycja znajduje się na terenie województwa lubelskiego, a my dobieramy okna PCV Lublin jest właściwym miejscem, w którym należy szukać profesjonalnej firmy oferującej usługi związane z doposażeniem domu w stolarkę okienną. Postawmy na usługi kompleksowe, które oferuje firma https://www.oknanaleczowska.pl/oferta/okna-pvc. Dostawa na miejsce inwestycji, sprawny montaż, atrakcyjne ceny, a przy tym lata doświadczenia i współpraca z cenionymi dostawcami profili okiennych, to nie jedyne ich atuty. Przykładowe realizacje, które pomogą nam w podjęciu decyzji znajdziemy na powyższej stronie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here