Kształcenie podyplomowe w zawodzie nauczyciela

Coraz więcej osób decyduje się na związanie swojej przyszłości zawodowej z obszarem dydaktyki. Ten wybór ma swoje uzasadnienie, ponieważ nauczycieli wciąż brakuje. Jest to również szansa zdobycia stabilnej posady. Przede wszystkim nie należy też zapominać, że ta profesja wiąże się z autentyczną pasją do nauczania.

Studia podyplomowe w zawodzie nauczyciela odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ pozwalają zdobyć nowe lub rozwinąć dotychczasowe kompetencje, których posiadanie niejednokrotnie jest konieczne do uzyskania stopnia awansu zawodowego. Dodatkowe kwalifikacje są postrzegane jako wyjątkowy atut na etapie edukacji wczesnoszkolnej, gdzie wymaganych jest wiele umiejętności, ale również bardzo dobra znajomość metodyki. Takie możliwości daje edukacja przedszkolna, studia podyplomowe to doskonała okazja do potwierdzenia swoich predyspozycji na piśmie, co z pewnością stanowi przewagę konkurencyjną na wymagającym rynku pracy.

Wzmożone zainteresowanie pracą w sektorze edukacji zdradza coraz większa liczba zapytań pojawiająca się z miesiąca na miesiąc w wyszukiwarce dla frazy – pedagogika podyplomowe. Jest to wynik wzmożonego zainteresowania zdobyciem wiedzy w tym obszarze, ale również chęcią zdobycia niezależności w zakresie tworzenia treści edukacyjnych. Przyświeca temu poznawanie programów i nowych technologii, które są obowiązkowym elementem edukacji podyplomowej.

Nowoczesny i urozmaicony program to wyróżnik studiów w Centrum Kształcenia Podyplomowego (CKP), działającym przy renomowanej uczelni – Akademii  Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, co pozwala na łatwe połączenie obowiązków zawodowych z nauką.

CKP uważnie obserwuje zmiany zachodzące na rynku pracy, dlatego w szerokiej ofercie kierunków znalazła się również psychologia – studia podyplomowe dla nauczycieli. Nauka na tym kierunku pozwala usystematyzować obecnie posiadaną wiedzę, ale również usprawni pracę z uczniami, również z tymi obciążonymi dysfunkcjami.

Nauczyciel pozna skuteczne sposoby usprawnienia komunikacji w klasie, a także z rodzicami, co pozwoli mu na budowanie współpracy. Studia te lepiej pozwolą zrozumieć ucznia – etapy jego rozwoju, potrzeby, a także motywacje.

Wszystkie kierunki prowadzone przez CKP umożliwiają rozwój interpersonalny i uczą kreatywnego podejścia do wykonywanej pracy i rozwiązywania problemów. Zajęcia w formie warsztatowej i analiza studium przypadku pozwalają na całkowitą realizację programu.  

Nowoczesny i urozmaicony program to wyróżnik studiów w Centrum Kształcenia Podyplomowego (CKP), działającym przy renomowanej uczelni – Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, co pozwala na łatwe połączenie obowiązków zawodowych z nauką. CKP uważnie obserwuje zmiany zachodzące na rynku pracy, dlatego w szerokiej ofercie kierunków znalazła się również psychologia – studia podyplomowe dla nauczycieli. Nauka na tym kierunku pozwala usystematyzować obecnie posiadaną wiedzę, ale również usprawni pracę z uczniami, również z tymi obciążonymi dysfunkcjami.

Nauczyciel pozna skuteczne sposoby usprawnienia komunikacji w klasie, a także z rodzicami, co pozwoli mu na budowanie współpracy. Studia te lepiej pozwolą zrozumieć ucznia – etapy jego rozwoju, potrzeby,a także motywacje. Wszystkie kierunki prowadzone przez CKP umożliwiają rozwój interpersonalny i uczą kreatywnego podejścia do wykonywanej pracy i rozwiązywania problemów. Zajęcia w formie warsztatowej i analiza studium przypadku pozwalają na całkowitą realizację programu.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here