Kursy z angielskiego przygotowujące do matury – jak wybrać najlepszy?

Gdy matura zbliża się wielkimi krokami, warto pomyśleć o nauce. Osoby, które chciałyby zdobyć najlepsze wyniki podczas egzaminów z języka obcego, mogą skorzystać wtedy także ze specjalnych kursów przygotowawczych. Jak wybrać najlepszy?

W polskich szkołach na naukę języków obcych poświęca się wprawdzie dość dużo czasu, ale nie zawsze można mówić wtedy o nauce najwyższej jakości. Zdarza się więc, że ambitniejsi uczniowie samodzielnie się doszkalają albo korzystają wtedy z pomocy prywatnych szkół językowych.

Wybranie się do szkoły językowej będzie dobrym pomysłem także przed maturą, gdy celem jest zdobycie jak największej ilości punktów zarówno na poziomie podstawowy, jak i tym rozszerzonym. O czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniego kursu przygotowującego do matury? Cena wcale nie jest najważniejsza!

Liczba zajęć

Im będzie ich więcej, tym lepiej, ponieważ wtedy można zdobyć jeszcze więcej wiedzy i skuteczniej przygotować się do egzaminu.

Najlepiej, aby zajęcia odbywały się po kilka godzin w tygodniu, na przykład w systemie 1 raz w tygodniu po 3 45-minutowe lekcje.

Liczba kursantów

Tutaj z kolei dominuje zasada, że im mniej, tym lepiej. Jeśli na kursie jest zbyt wiele osób, trudno się wtedy skupić, a lektor nie może poświęcić każdemu z uczniów wystarczającej ilości czasu.

Najlepiej, aby liczba osób w grupie nie przekraczała 10 osób.

Program zajęć

Podczas kursów przygotowujących do matury kursanci przede wszystkim bazują na aktualnych podręcznikach oraz na materiałach dodatkowych przegotowanych pod kątem egzaminu maturalnego.

Podczas zajęć powinno także ćwiczyć się rozwiązywanie egzaminu pisemnego, ale też ustnego na bazie testów z poprzednich lat.

Native speaker

Jego pomoc będzie nieoceniona podczas przygotowań do matury ustnej. Wobec tego dużym plusem będzie fakt, że podczas zajęć pojawi się także native speaker angielski w Warszawie czy w innym mieście, gdzie zajęcia się odbywają.

Można także skorzystać z jego usług osobno. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „native speaker angielski Warszawa” można szybko znaleźć ogłoszenia w swojej okolicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here