Monitoring auta służbowego - czy warto wybrać takie rozwiązanie

Monitorowanie samochodów służbowych przy pomocy specjalnych urządzeń GPS to coraz popularniejsza metoda na zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów i zwiększenie ich bezpieczeństwa. Na czym polega monitoring GPS? Jakie są zalety jego wykorzystania we flocie służbowej? Dla kogo jest takie rozwiązanie?

Jak działa monitoring auta?

Monitoring GPS to nowoczesny system umożliwiający śledzenie trasy pojazdów i ich pracy przy pomocy specjalnego modułu umieszczonego w samochodzie. Dane dotyczące lokalizacji i prędkości auta oraz inne informacje są na bieżąco rejestrowane i przesyłane do aplikacji, z której uprawniona osoba może korzystać w czasie rzeczywistym z poziomu urządzenia mobilnego lub przeglądarki internetowej. Program umożliwia również analizę czasu pracy, długości tras oraz kosztów eksploatacyjnych pojazdów. Zazwyczaj rozwiązanie opiera się na wykupieniu urządzenia GPS oraz regularnym opłacaniu abonamentu za monitorowanie auta i możliwość korzystania z aplikacji – to wygodna opcja, która pozwala na zachowanie ciągłości usługi nawet w przypadku wymiany samochodu, ponieważ moduł GPS może zostać zdemontowany, a następnie zamontowany w nowym pojeździe.

Jakie są zalety monitorowania samochodów?

Korzystanie z takich rozwiązań jak monitoring auta pozwala przede wszystkim obniżyć koszty utrzymania floty służbowej i zwiększyć bezpieczeństwo samochodów. Obecność systemu monitorującego zachęca kierowców do bardziej ekonomicznej, mniej ryzykownej jazdy, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i mniejsze ryzyko kolizji lub usterki w aucie. Poza tym nadajnik GPS pozwala zlokalizować pojazd w sytuacji, gdy ulegnie on awarii lub wypadkowi, a także w przypadku kradzieży. Ogromną zaletą jest również możliwość wglądu w historię tras, dzięki czemu osoby planujące kursy mogą je łatwiej optymalizować, w oparciu o przeanalizowane dane. Dodatkowo informacje dotyczące jazdy stanowią świetną podporę prawną w przypadku problemów z ubezpieczeniem lub nadużyć ze strony kierowców.

Dla kogo jest monitoring GPS?

Monitoring pojazdów to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym pojeździe służbowym. Choć systemy monitorujące zazwyczaj kojarzone są z dużymi flotami zatrudniającymi wielu zmieniających się kierowców (i doskonale z nimi współpracują), moduły GPS z powodzeniem można zamontować również w pojedynczych pojazdach, na przykład w sytuacji, gdy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. To znakomity sposób na kontrolowanie wydatków związanych z autem i zapewnienie mu bezpieczeństwa na wypadek kradzieży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here