Na co zwrócić uwagę kryjąc dom blachodachówką

Blachodachówka coraz częściej staje się alternatywą dla tradycyjnych pokryć z dachówki ceramicznej. Wpływ ma na to kilka czynników od estetyki, do łatwości montażu po aspekt finansowy. Czym się kierować przy tego pokrycia dachowego i komu zlecić prace dekarskie na terenie województwa lubelskiego? Sprawdźmy.

Blachodachówka: blacha modułowa, czy w arkuszach?

Decydując się na pokrycie dachu blachą zostaniemy postawieni przed wyborem między blachą modułową, a blachodachówką w arkuszach. Czym się między sobą różnią? Ta ostatnia idealnie sprawdzi się na dużych powierzchniach dachu o nieskomplikowanej konstrukcji, najlepiej dwuspadowych lub kopertowych. Arkusze odznaczają się dużą wielkością i długością, jeżeli zatem nasza połać dachowa nie ma złamań, wielu jaskółek i jest prosta w budowie-nie będzie konieczności docinania arkuszy już w trakcie robót dekarskich. Z kolei blachodachówka modułowa jest słusznym rozwiązaniu w przypadku fantazyjnych dachów wielospadowych z elementami w postaci jaskółek, wykuszy czy lukarn. Panele modułowe mają niewielki wymiar, więc nie nastręczają trudności w dopasowaniu ich do połaci dachu.

Blachodachówka: jakimi kryteriami kierować się przy kupnie?

Niska cena materiału może oznaczać słabe parametry i właściwości blachodachówki. Pamiętajmy, że blachodachówka musi być odporna na promieniowanie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne czy działanie warunków atmosferycznych. Jej atutem są także lekkość (blachodachówka zawsze sprawdzi się w przypadku, kiedy inwestor chce odciążyć konstrukcję), wytrzymałość, ale i trwałość.  Sprawdzony dostawca udzieli nam na nią długoletniej gwarancji.

Blachodachówka Lublin: gdzie kupić, komu zlecić prace dekarskie?

Jeżeli planujemy budowę domu lub modernizację już istniejącego budynku, a interesuje nas blachodachówka Lublin będzie miastem, w którym znajdziemy sprawdzone i doświadczone firmy dekarskie. Usługę najlepiej zlecić kompleksowo: fachowcy z firmy dachserwis w kooperacji z dostawcą najwyższej klasy blachodachówki-firmą bratex zadbają o nasze pokrycie dachowe zarówno na poziomie dostawy materiału, jak i jego montażu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here