Najpopularniejsze rodzaje wag sklepowych

Wagi sklepowe wbrew pozorom stanowią bardzo ważne ogniwo naszego sklepu stacjonarnego. To właśnie dzięki nim nasi ekspedienci lub klienci mogą zważyć potrzebne produkty, dzięki którym będą mogli poznać finalną ceną. Jakie są najpopularniejsze rodzaje wag sklepowych?

Wagi kalkulacyjne

Wagi kalkulacyjne oprócz oczywistych funkcjonalności, jak pomiar wagi produktów, posiadają szereg innych funkcjonalności. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w średniej wielkości placówkach sprzedażowych lub bazarach.

Wagi niekalkulacyjne

Wagi niekalkulacyjne są obecnie najprostszym typem urządzeń na rynku. Odpowiadają one jedynie za podanie wagi danego produktu, jednakże to sprzedawca sam musi ręcznie wprowadzić dane do kasy fiskalnej. Oczywiście najlepszym miejscem do użycia wag niekalkulacyjnych będą bardzo małe stoiska handlowe, gdzie nie ma potrzeby automatyzowania tak wielu etapów procesu sprzedażowego. Ponadto wagi niekalkulacyjne są najtańszym rozwiązaniem na rynku, zatem będzie to idealny wybór dla małych przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować sporych pieniędzy w wagę sklepową.

Wagi etykietujące

Wagi etykietujące to idealne rozwiązanie w supermarketach oraz stoiskach samoobsługowych. Wagi tego typu mają wbudowaną drukarkę, która umożliwia na wydrukowanie etykiety, którą należy wydrukować i przekazać kasjerowi. Zazwyczaj etykiety mają załączony kod kreskowy, dzięki którym nie ma potrzeby ręcznego wprowadzania danych do systemu sprzedażowego.

Wagi do zabudowy

Wagi do zabudowy służą do pomiarów wagi towarów o różnej masie. Dzięki wbudowanemu skanerowi w szybkim czasie możemy zważyć towar, ale również zeskanować kod kreskowy, który na nim się znajduje. Wagi tego typu bardzo często współpracują z innymi urządzeniami peryferyjnymi, jak np. kasy fiskalne, terminale POS czy drukarki.

Przy wyborze odpowiedniej wagi sklepowej warto zapoznać się z opinią profesjonalistów, jak np. https://www.mezametlublin.pl/oferta/wagi-sklepowe. Dzięki wielu lat doświadczenia z pewnością pomogą w wyborze idealnej wagi do naszych wymagań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here