Ochrona zbóż ozimych przed chwastami

Jeśli posialiśmy zboża ozime i pogoda im sprzyja to na pewno sprzyja również chwastom. Chwasty nie pójdą wtedy zimować tylko będą cały czas rosły.

To, dlatego trzeba będzie przed zimą zrobić bardzo skuteczny oprysk. Wtedy nasza ochrona zbóż ozimych będzie skuteczna i na wiosnę nie będziemy musieli z chwastami walczyć. To bardzo istotne i nie można o tym zapominać. Trzeba obserwować zboża ozime, które mamy na polu i jeśli się coś pojawiło to przed mrozami robimy oprysk. Byłoby dobrze trafić na okres, kiedy nie pada, bo wtedy skuteczność takiej ochrony będzie o wiele większa, a na pewno na tym nam bardzo zależy. Chcemy przecież mieć pewność, że zrobiliśmy oprysk i że na wiosnę chwastów nie będzie, a jeśli się pojawią to słabsze i w mniejszej ilości. Jeśli spóźnimy się z opryskiem to niestety, ale ciepła zima spowoduje, że chwasty nabiorą siły i na wiosnę na pewno zaatakują nasze uprawy. Wtedy będzie większy problem żeby się ich pozbyć. Walczmy z nimi teraz, kiedy nie jest jeszcze za późno.

Najlepsza ochrona zbóż ozimych

Najlepsza ochrona zbóż ozimych

Im lepiej wybierzemy środki chemiczne do walki z chwastami w zbożach ozimych tym lepiej dla upraw. Trzeba o to zadbać, a wtedy będziemy mogli spać spokojniej. Na pewno nie lubimy wykonywać wiele razy tej samej pracy, dlatego stosujemy coś raz, a niech to działa tak jak należy. Musimy czytać dokładnie, co zaleca producent. Chodzi głównie o to, jaka powinna być na zewnątrz temperatura, bo chcemy przecież żeby skuteczność środka była bardzo duża, a to czy będzie ciepło ma tutaj znaczenie. Wilgotność również ma ogromne znaczenie i trzeba opryski dobrze zaplanować, a nie będziemy mieć z nimi żadnych problemów. to, jaki będzie nasz herbicyd zboża ozime zależne jest tylko od nas. jeśli wybierzemy dobrze to możemy się z tego cieszyć, ale jeśli nie kupimy właściwych środków chemicznych to wina leży po naszej stronie. Konsekwencje też będą tylko dla nas. nie pozostaje nam nic innego jak dokładniej przeglądać przygotowane oferty i wybierać spośród nich to, co najlepsze na upraw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here