Oświetlenie LED w hurtowniach elektrycznych i jego jakość

Wraz z pojawieniem się na rynku oświetlenia LED, wielu ekspertów od razu podzieliło się na dwa obozy. Zwolennicy i przeciwnicy takiej formy oświetlania domu czy ogólnie wszystkich pomieszczeń mają swoje argumenty i kontrargumenty. Jednak przeciętny Kowalski stojący przed wyborem zakupu ma nie lada problem do rozwiązania.

Nowoczesność a klasyka

Niewątpliwie lampy, kinkiety, żyrandole czy listwy LED to rozwiązanie bardzo nowoczesne, typowo współczesne i pasujące do pomieszczeń tworzonych zgodnie z aktualnie obowiązująca modą architektoniczną. Po drugiej strony mamy oświetlenie standardowe, czyli sprawdzone, tradycyjne, które przez lata wykazywało się swoją niezawodnością. Oba typy dostępne są bez przeszkód w każdej większej hurtowni elektrycznej na przykład https://www.elektrospark.pl/ i w zasadzie różnią się tylko ceną oraz paroma innymi parametrami. Wybór nie jest więc prosty, a podjęcie decyzji często wiąże się z koniecznością zapytania o radę eksperta.

Podwójne oświetlenie

Obecnie raczej rzadko stosuje się rozwiązania bazujące na wykorzystaniu jednocześnie dwóch typów oświetleń. Niegdyś było to popularne w domach jednorodzinnych: tam, gdzie przesiadywało się najczęściej, stosowano LED, a w pozostałych (garaże, kotłownie, strych, spiżarnie) tradycyjne oświetlenie. Dzięki temu można było kontrolować koszty oraz wydajność całego systemu, a przy tym zachować umiar w łączeniu klasyki z nowoczesnością. Współcześnie stosuje się zdecydowanie częściej jeden typ oświetlenia dla całego budynku.

LEDy dekoracyjne

Za to o wiele większym zaufaniem architektów wnętrz oraz zainteresowaniem samych klientów cieszy się oświetlenie LED używane typowo w dekoracyjnych celach. Można je kupić w każdej hurtowni elektrycznej, wybierając długość taśmy lub listwy LEDowej, jej rozmiar, moc, kolor a nawet osobny pilot lub panel sterujący do przełączania natężenia światła. Oświetlenie LED do dekoracji najczęściej stosuje się przy podwieszanych sufitach, za obrazami, przeszklonymi gablotami i w regałach; występuje jako ozdoba przy urządzeniach RTV (np. telewizorach, kinie domowym), ale może być też użyte przy framugach okiennych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here