Pierwszy polski marketplace motoryzacyjny

Marketplace to platforma internetowa umożliwiająca dostęp do produktów i usług wielu producentów w jednym miejscu. To dodatkowy kanał sprzedaży dla sklepów internetowych. Dla użytkowników Internetu niczym nie różni się od typowego e-sklepu, w którym zwykle dokonują zakupów.

W Polsce działa wiele marketplace’ów. Najbardziej znanym jest Facebookowy marketplace (choć nie do końca spełnia on kryteria definicji). Są platformy sprzedażowe poświęcone kosmetykom, częściom komputerowym i innym branżom. Do 2018 roku brakowało jednak platformy motoryzacyjnej. To właśnie w tym roku powstał pierwszy polski marketplace motoryzacyjny WOOP Automotive (powszechnie nazywany WOOPAUTO).

Czym jest WOOPAUTO?

WOOPAUTO to najprościej ujmując internetowy sklep motoryzacyjny łączący producentów, importerów i dystrybutorów części i akcesoriów samochodowych z klientami biznesowymi. Pierwszy polski marketplace motoryzacyjny funkcjonuje pod adresem woopauto.com

Przejrzysty i szybko działający serwis internetowy wraz z rozbudowaną wyszukiwarką produktów, profesjonalnym wsparciem doradców klientów oraz stale poszerzanym asortymentem sprawiają, że z miesiąca na miesiąc przybywa zarówno sprzedawców, jak i zadowolonych klientów. Liczba oferowanych produktów jest liczona w tysiącach, dzięki czemu bez kłopotu można znaleźć dokładnie to, czego aktualnie poszukuje się.

Co można kupić na WOOPie?

Marketplace motoryzacyjny WOOPAUTO umożliwia zakup części do samochodów ciężarowych i osobowych (w tym zamienników) oraz akcesoriów samochodowych. Jest to również miejsce, w którym można skompletować wyposażenie warsztatów samochodowych, motocyklowych, wulkanizacyjnych i klimatyzacyjnych. W dużym uproszczeniu, na WOOPAUTO można kupić dosłownie wszystko, czego potrzebuje warsztat oraz firma transportowa.

Bardzo istotną kwestią jest fakt, że części i akcesoria motoryzacyjne mogą zamawiać wyłącznie klienci biznesowi, tj. klienci prowadzący działalność gospodarczą.

Jakie są korzyści z korzystania z WOOPAUTO?

Korzyści z korzystania z marketplace’u motoryzacyjnego WOOPAUTO jest wiele i dotyczą one zarówno kupujących, jak i sprzedających.

Do głównych zalet korzystania z WOOPAUTO przez klientów należy zaliczyć przede wszystkim:

  • możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności poprzez świadomy przegląd wszystkich ofert w jednym miejscu oraz korzystanie z nich z pominięciem pośredników sprzedaży;
  • możliwość ogłoszenia przetargu w przypadku chęci zakupu większej liczby sztuk danego produktu;
  • zwiększenie marżowości warsztatów naprawczych dzięki dostępowi do produktów w najniższych cenach na rynku;
  • posiadanie bieżącej i pełnej informacji na temat statusu realizacji zamówienia.

Wśród głównych zalet korzystania z WOOPAUTO przez sprzedawców jest m.in.:

  • możliwość zwiększenia sprzedaży swoich produktów na nowych rynkach;
  • możliwość dotarcia ze swoją ofertą bezpośrednio do grupy docelowej;
  • bezpieczeństwo zawieranych transakcji (przed zakupem weryfikowana jest wiarygodność klientów);
  • możliwość reklamowania swojej oferty oraz organizowania akcji rabatowych dla wybranych grup klientów.

Jak skorzystać z platformy?

Aby korzystać z marketplace motoryzacyjnego wystarczy odwiedzić stronę woopauto.com i zarejestrować swoje konto. Po poprawnej weryfikacji można dokonywać zakupów od tysięcy producentów, dystrybutorów i importerów części i akcesoriów motoryzacyjnych.

Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku konta sprzedawcy. Konieczna jest weryfikacja istnienia firmy oraz dostępności i zapotrzebowania na asortyment. Poprawne przejście tego procesu otwiera możliwość dotarcia z ofertą do tysięcy potencjalnych klientów.

W przypadku jakichkolwiek trudności w użytkowaniu platformy, dobrą radą służy biuro obsługi klienta, które czynne jest codziennie. To duża zaleta, zwłaszcza gdy konieczne jest skonsultowanie trafności zamówienia lub dokonanie zakupu części „na wczoraj”.

Sprawdziliśmy to i faktycznie tak jest. Rejestracja konta, dostępność asortymentu i profesjonalne wsparcie BOK działa bez zarzutu. Długo czekaliśmy na premierę platformy, ale było warto!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here