praca

Prosta spółka akcyjna, jest to nowa formuła prowadzenia działalności. W ten sposób będziemy mogli ją założyć w roku 2021, jednak już dzisiaj możemy dowiedzieć się o niej kilku ciekawostek. Prosta spółka akcyjna W będzie o wiele łatwiej założyć oraz ewentualnie zamknąć. Sprawdź jakie są zasady rejestracji spółki akcyjnej oraz na czym ona polega.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/prosta-spolka-akcyjna/

Prosta spółka akcyjna – plus czy złotówka kapitału

Największym atutem prostej spółki akcyjnej jest szalenie niski kapitał akcyjny. Wystarczy jedna złotówka, aby zawiązać taką spółkę. Nie będzie potrzebna nawet żaden wkład materialny. Prawo dopuszcza, żeby akcjonariusze mogli być osobami, które wniosą w prawo nabywane lub też świadczenie pracy bądź usług.

Nie będzie konieczności tworzenia zarządu oraz Rady Nadzorczej. Wraz z naszymi wspólnikami możemy powołać radę dyrektorów, czyli organ, który będzie nadzorował działanie naszej działalności oraz naturalnie nią zarządzał. 

Rewolucją, która zapowiada się jest również to że zarządzanie spółką akcyjną, będzie można podejmować tradycyjnie bądź zdalnie. Dozwolona będzie korespondencja internetowa czy też używanie komunikatorów

Akcje prostej spółki akcyjnej nie będą miały wartości nominalnej. Jednak przełożą się one naprawa członkowskie wszystkich wspólników. Im więcej akcji, tym większy wpływ na funkcjonowanie firmy. Reakcja mi będzie łatwiej handlować oraz nie będą miały one formy dokumentu. Będzie dodatkowym atutem, ponieważ nie będzie potrzeby ich druku.

Jak zarejestrować prostą spółkę akcyjną? 

Prostą spółkę akcyjną jak sama nazwa mówi Możemy założyć bardzo prosto. Założymy ją samodzielnie lub ze wspólnikami. Do tego możemy wykorzystać bezpłatny system S24, czyli portal potwierdzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Będzie można również w tej sprawie uda ci się do notariusza. Nie będzie obowiązkowe potwierdzenie naszych działalności gospodarczej przy zakładaniu prostej spółki akcyjnej. Jednak na samym notariuszu czy też portalu i jeszcze nie koniec. Spółkę trzeba będzie zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym. 

Całą procedurę możemy wykonać przez internet, jeżeli korzystaliśmy początkowo z serwisu S24. Za złożenie takiego wniosku zapłacimy 250 zł.

Z umową zawartą u notariusza będziemy musieli udać się do specjalnego Wydział gospodarstwa w Sądzie Rejonowym. Koszt złożenia wniosku będzie wynosił wówczas 500 zł. Po przypadkach zapłacimy dodatkowo 100 zł za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zobacz też: http://www.energiaonline.pl/jak-zwiekszyc-produktywnosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here