szare tło na zdjęciach

Szare tło w fotografii można określić mianem zjawiska. Taka barwa jest ponadczasowa, co więcej takie tło jest niezwykle uniwersalne, dzięki czemu sprawdzi się praktycznie podczas każdej sesji zdjęciowej. Stoi na czele z tłem białym oraz czarnym. Te trzy odcienie tworzą czołówkę neutralnych barw, które powinny być wykorzystywane w fotografii. Mimo, że kolor szary jest uniwersalną barwą, to jej wybór nie jest wcale taki łatwy. Dany kolor występuje w naprawdę wielu odcieniach. Na jaki odcień szarości postawić?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/szare-tlo-fotograficzne-jak-je-wykorzystac/

Kilka słów o szarości

Kolor szary jest barwą, która powstaje w wyniku połączenia dwóch klasycznych kolorów, bieli i czerni. Tło w takim odcieniu jest uniwersalne, często wręcz uznawane za nudne, jednak dzięki temu świetnie uwypukla inne intensywne kolory. Dzięki swojej neutralności może być wykorzystywany w działaniach biznesowych. Kolor szary stanowi symbol praktyczności, ale też zorganizowania.

Jeżeli szukamy nietypowego rozwiązania możemy wykazać się kreatywnością i połączyć szarą barwę z intensywnymi kolorami. Szare tło jest świetną bazą, sprawia że dane barwy się wyostrzą, staną się bardziej wyraziste i mocniejsze.

W jakim odcieniu szarości tło wybrać?

Aby połączyć neutralne tło, czyli szare z intensywnymi kolorami, należy dobrać odpowiedni jego toń, odcień oraz cień. Co to znaczy? Odcień powstaje wtedy, gdy wymieszamy barwę podstawową z bielą. W wyniku tego działania kolor staje się znacznie jaśniejszy. Z kolei cień powstaje, gdy zmieszamy barwę podstawową z czernią. Zachodzi wtedy zupełnie odwrotny proces.

A ton powstaje w następstwie zmieszania koloru szarego z barwą bazową. Aby wykorzystać odcienie szarości, należy najpierw je lepiej poznać. A żeby było to możliwe, należy poznać koło kolorów. Na obwodzie takiego koła znajdują się kolory, które można zaliczyć do ciepłych lub chłodnych barw. Jeżeli wybrany przez nas odcień szarości ma w sobie zielony lub niebieski kolor, oznacza to że jest chłodny. Z kolei, jeżeli występują w nim przeciwieństwa tych kolorów, to oznacza że szarość ma ciepłą tonacje.

Zobacz też: http://www.escargot.pl/spedza-swoj-czas-wolny-fotograf-okresie-kwarantanny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here