Pyszne obiady w centrum Gdańska

Restauracja Filharmonia zlokalizowana jest na uroczej gdańskiej Starówce na wyspie Ołowianka na Motławie. Znajduje się w neogotyckiej zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy i zajmuje aż trzy kondygnacje. Wnętrze łączy w sobie elementy historyczne i nowoczesne, dzięki czemu udało się osiągnąć zarówno nastrojowy jak i elegancki klimat. Ta znana i chętnie odwiedzana restauracja w Gdańsku dobrze sprawdza się jako miejsce na spotkanie rodzinne, firmową kolację, jak i codzienny niezobowiązujący obiad w pojedynkę lub w towarzystwie.

Szef kuchni stawia na dania, które łączą prostotę z wyrafinowaniem i kładzie duży nacisk na wysoką jakość stosowanych przy sporządzaniu dań produktów. Wszystkie składniki są starannie wyselekcjonowane i pochodzą z zaufanych sprawdzonych źródeł. Kierując się zasadą, że najlepsze są produkty jak najświeższe, restauracja oferuje wiele dań sezonowych, których receptura podyktowana jest bieżącą porą roku i tym, jakie dobra oferuje w danym czasie natura. Karta jest na tyle obszerna, aby każdy znalazł w niej danie na miarę swoich upodobań i preferencji, a jednocześnie na tyle ograniczona, by wszystkie potrawy mogłyby być przygotowane na bieżąco z najświeższych naturalnych składników.

W restauracji zjeść można zarówno szybki lunch jednodaniowy (np. pierogi lub pastę) jak i zdecydować się na pełen obiad (zupa i danie główne) poprzedzony przystawką a zakończony deserem. Miłośnicy tradycyjnych dań rodzimej kuchni regionalnej znajdą w menu dania takie jak pieczona gęś z golcami kaszubskimi i modra kapustą czy gicz jagnięca z karmelizowanymi warzywami. Smakosze ryb spróbować mogą potraw z karmazynem, trocią i łososiem. W karcie nie zabrakło również propozycji dla miłośników owoców morza, czego doskonałym przykładem jest włoskie frito misto oraz tagiatelle z ośmiornicą i mulami. Szef kuchni poleca także dania z dziczyzny oraz inspirowane kuchnią indyjską curry garam masala. Do wyboru mamy trzy zupy, które zmieniają się wraz z kolejnymi sezonami i nawiązują przeważnie do smaków kuchni regionalnej (na przykład bulion z bażanta, kaszubska zupa musztardowa). Pełna aktualna karta dostępna jest na stronie internetowej restauracji pod adresem: https://www.restauracjafilharmonia.pl/

Warto pamiętać, że Filharmonia to nie tylko smaczne obiady, ale również pyszne desery, świeżo parzona świetna kawa oraz wysokogatunkowe herbaty i szeroki wybór alkoholi. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługuje domowa nalewka, która tworzona jest zgodnie z tradycyjnymi lokalnymi recepturami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here