Sprawna i bezpieczna winda towarowa

0
292

Windy towarowe podobnie jak dźwigi osobowe odgrywają kluczową rolę w transporcie towarów, ale również osób. Nie w każdej windzie przeznaczonej do przewozu towarów mogą poruszać się ludzie, np. w dźwigu kuchennym obecność ludzi jest w pełni uzasadniona i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Dźwigi towarowe najczęściej pracują w sektorze przemysłowym. Fabryki, hale fabryczne, zakłady, przedsiębiorstwa muszą na co dzień korzystać z dźwigu towarowego. Trudno byłoby obejść się bez niego w obliczu wielu zadań związanych z transportem ciężkich ładunków na placu budowy czy na różne kondygnacje kombinatu przemysłowego. Niekiedy windami towarowymi poruszają się załogi pracowników. Nie w każdym przypadku jest to możliwe. Są takie dźwigi do przewozu towarów, w których obecność ludzi jest zakazana i przepis ten jest surowo sankcjonowany.  Jego złamanie prowadzi do poważnych konsekwencji.

Okresowe przeglądy i serwisowanie dźwigów towarowych

Windy towarowe jak wszystkie inne wymagają okresowych przeglądów, konserwacji elementów i wymiany komponentów. Pracują codziennie i zużycie się pewnych części jest kwestią czasu. Okresowe przeglądy i konserwacja pozwalają uniknąć awarii. Przestoje w procesie produkcji narażają na straty i koszty przedsiębiorstwo, co może się odbić na wynagrodzeniu pracowników. Opiekę nad windami towarowymi warto powierzyć profesjonalistom z dużym doświadczeniem. Producenci wind towarowych http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe współpracują z najlepszymi firmami zajmującymi się obsługą wind towarowych i osobowych. Długofalowa współpraca z takim partnerem daje gwarancję, że winda będzie pracowała bez awarii i nie spowoduje zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Zastosowanie wind towarowych

Windy towarowe posiadają różne gabaryty. Mniejsze windy używane są zazwyczaj do przewozu posiłków w hotelach i restauracjach. Są to windy kuchenne, których udźwig nie jest duży. Windy, na które można załadować masę towaru o wadze od 6 tys. do 10 tys. kg, pracują głównie w jednostkach przemysłowych. W pracy wind towarowych bezpieczeństwo jest tak samo ważne i stawiane na pierwszym miejscu, jak w przypadku transportu ludzi windą osobową. Przepisy BHP ściśle regulują przewóz towarów i osób. Należy bezwzględnie ich przestrzegać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here