studia - szczecin

Zdałeś maturę i zastanawiasz się co dalej? Może warto rozważyć możliwość studiowania na uczelni wyższej? Studia – Szczecin to bardzo atrakcyjna perspektywa dla świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Szczecin może się pochwalić różnorodną ofertą edukacyjną, oraz bardzo elastycznym rynkiem mieszkaniowym. Jeśli szukasz odpowiedniej uczelni, zapoznaj się z możliwościami jakie czekają na ciebie w Szczecinie.

Blaski i cienie studiowania

studia - szczecinStudia znacznie różnią się od szkoły. W szkole uczymy się wszystkiego po trochu, a to co mieści się w pojęciu „wszystko” nie musi mieścić się w granicach naszego zainteresowania. A uczyć się codziennie o tym, co nas nie interesuje, nie należy do szczytu marzeń, prawda? Na studiach jest o tyle wygodniej, że to my wybieramy sobie kierunek, który nas interesuje, a potem, kiedy rozpoczynamy już semestr, uczymy się praktycznie tylko o tym, co dotyczy wybranego przez nas kierunku. Uczelnia oferuje różne przedmioty na danym kierunku, ale każdy z nich zagłębia się w jakąś gałąź dotyczącą naszego kierunku. To ogromna wygoda, prawda? W końcu możemy uczyć się o tym, co nas naprawdę interesuje, a ponadto zagłębić się w tą dziedzinę naprawdę głęboko i zostać specjalistą z wykształceniem.

To marzenie wielu ludzi, którzy wybierają się na studia. Niestety nie każdy ma w sobie tyle samozaparcia, by ukończyć studia. Czasami też jakieś trudne sytuacje zmuszają nas do tego, by zrezygnować ze studiów. Na szczęście możemy do nich powrócić, kiedy nasze życie się uspokoi, choć istnieje ryzyko, że będziemy musieli zacząć wszystko od nowa. A to nie brzmi nic ciekawie, prawda? Ale wybierając się na studia, lepiej nie zakładać od razu czarnych scenariuszy. Lepiej skupić się na tym, co tu i teraz. Czyli na przykład na tym, jaki kierunek naprawdę nas interesuje, a kiedy już go wybierzemy, przyjdzie pora na wybór uczelni, na której będziemy chcieli studiować.

Jaką uczelnię wybrać?

Należy mieć na uwadze fakt, że na danej uczelni nie koniecznie w ofercie musi być kierunek, który nas interesuje. To nieco utrudnia sprawę. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia – albo wybrać kierunek, który oferuje wybrana przez nas uczelnia, albo poszukać innej uczelni, która będzie w ofercie miała ów kierunek. Nie jest powiedziane, że musimy wybrać uczelnie, która leży najbliżej naszego miejsca zamieszkania lub takiej, która jest w naszym rodzimym mieście. Uczelnie możemy wybrać z całej Polski, a nawet z całego świata. Możemy zainteresować się pójściem na studia – szczecin albo gdzieś bliżej gór. Ważne jest to, żebyśmy do uczelni mieli dobry dojazd, który będzie nam zajmował jak najmniej czasu. W końcu po co wybierać się na uczelnie, do której dojazd zajmował by nam – na przykład – trzy godziny. A trzeba jeszcze policzyć powrót.

To już jest sześć godzin, a to duża ilość czasu. Jeżeli jest nam wszystko jedno, jaką uczelnie wybierzemy, to warto wybrać taką, wokół której są jakieś atrakcje a także ładna okolica. Wiele uczelni ma także swoje akademiki. Jeżeli zamieszkasz w jednym z nich, nie będziesz musiał martwić się o dojazd, ponieważ taki akademik będzie niedaleko od uczelni. Nie będziesz musiał także martwić się szukaniem mieszkania. Jeżeli dokonałeś już wyboru uczelni i wiesz, na jaki kierunek będziesz się wybierał, to pozostaje życzyć ci powodzenia, żeby wszystko poszło po twojej myśli. Będziesz musiał się dobrze przyłożyć do nauki, żeby zdać wszystkie egzaminy. W końcu wiadomo, że lepiej zdać je za pierwszym razem, unikając poprawek, które stresują bardziej niż pierwotny egzamin, prawda?

Studia – Szczecin

studia - szczecinJednym z najatrakcyjniejszych ośrodków akademickich w Polsce jest bez wątpienia Szczecin. Znajdziemy tutaj kilka wyższych uczelni o bardzo dużej renomie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Studia – Szczecin to przede wszystkim możliwość pobierania nauki na takich uczelniach jak Akademia Morska, Uniwersytet Szczeciński, Pomorski Uniwersytet Medyczny, czy też Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie. Tutejsze uczelnie mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami na polu nauki. Również dydaktyka stoi tutaj na najwyższym poziomie. Szczecińskie uczelnie współpracuje z zagranicznymi uniwersytetami, dlatego też można wyjechać do innego kraju na studia w ramach wymiany studenckiej.

Studiowanie w Szczecinie rozpościera przed studentami ciekawe perspektywy. Dodatkowo możemy łączyć naukę na szczecińskich uczelniach z praktykami, stażami, czy też pracą w tutejszych firmach i wielkich przedsiębiorstwach. Rynek pracy w Szczecinie jest bardzo chłonny. Na dodatek blisko jest również do Niemiec, gdzie możliwości dużych zarobków i ciekawej pracy są znacznie większe. Koszty wynajęcia mieszkania w Szczecinie nie są aż tak duże, jak ma to miejsce choćby w Warszawie. Dlatego warto w Szczecinie nie tylko studiować, ale również zamieszkać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here