Szczyrk a senior – czy senior ma po co przyjeżdżać do Szczyrku?

0
720

Wielu seniorów uważa, że są „za starzy” lub „zbyt schorowani” na wyjazd w góry. Często powtarzają się też stwierdzenia, że „to już nie te lata” oraz że „to już nie ta sama kondycja co kiedyś”. Czy zatem senior powinien omijać szerokim łukiem górskie kurorty? Przeanalizowaliśmy to i chętnie podzielimy się naszą obserwacją z Wami. Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu!

Łatwy dojazd do Szczyrku

Naszym zdaniem senior ma po co przyjeżdżać w góry. To prawda, że w zależności od obranej destynacji, dojazd może być niekiedy bardziej skomplikowany, ale zakładając, że wybiera się do Szczyrku, argument ten nie będzie mieć większego znaczenia. Szczyrk bowiem znajduje się w bliskiej odległości od drogi ekspresowej S1 łączącej północ kraju z południem oraz w niedalekiej odległości od Bielska-Białej i Żywca, do których można dojechać komunikacją kolejową.

Połączenia autokarowe umożliwiają łatwą komunikację między pobliskimi miejscowościami a Szczyrkiem. W zależności od pory roku, do Szczyrku kursuje również autobus z Katowic i innych dużych miast Górnego Śląska i Małopolski.

Atrakcyjne zakwaterowanie w Szczyrku

Dojazd do miejsca zakwaterowania w Szczyrku będzie zależeć w głównej mierze od tego, w którym obiekcie noclegowym senior zarezerwował sobie pokój. Poszukiwania można zacząć od wpisania w wyszukiwarce „Szczyrk noclegi”. Po pominięciu reklam należy poszukać stron internetowych obiektów oferujących noclegi w Szczyrku.

Można również skorzystać z innej, sprawdzonej opcji i zdecydować się na zakwaterowanie w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Jest to obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w którym odbyć można wczasy dla seniora. Jest to specjalny pakiet skierowany do seniorów, który obejmuje zakwaterowanie wraz z całodziennym wyżywieniem oraz zabiegami rehabilitacyjnymi wykonywanymi na miejscu, w profesjonalnym gabinecie fizjoterapii i masażu.

W Orlim Gnieździe (bo tak najczęściej mówi się na Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo) znajduje się kilkaset pokoi z prywatnymi łazienkami (wśród nich są też pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo), nowoczesnym TV oraz niepowtarzalnym widokiem na panoramę szczytów Beskidu Śląskiego. Na miejscu funkcjonuje aż 5 lokali gastronomicznych o zróżnicowanym menu. Jest hol widokowy z biblioteką turystyczną, stoły z krzesłami, fotelami i leżakami do odpoczynku, jest stół do bilardu, ping-ponga, piłkarzyki oraz sklep z pamiątkami.

W odległości zaledwie 300 metrów od Orlego Gniazda znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Szczyrkowskiej (tzw. Sanktuarium na Górce), w którym odbywają się msze święte. Pozostałe atrakcje turystyczne znajdują się bliżej centrum, do którego można dostać się na nogach lub skorzystać z wypożyczalni rowerów elektrycznych lub taxi.

Lokalizacja Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo sprawia, że pobyt seniora w Szczyrku jest jak najbardziej zasadny. Czyste górskie powietrze, cisza i spokój, przyjazna, rzetelna i profesjonalna obsługa Gości oraz pyszne jedzenie i komfortowe warunki wypoczynku sprawiają, że osoby korzystające z oferty zakwaterowania w Orlim Gnieździe, bardzo chętnie do niego wracają w kolejnych latach. Jest to szczególnie widoczne w przypadku osób, które interesują turnusy rehabilitacyjne w górach.

Kontakt do obiektu przyjaznego seniorowi w górach

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku jest powszechnie uznawane za lokal przyjazny seniorowi. Można skorzystać z jego usług i promocyjnych pakietów zakwaterowania w następujący sposób:

Szczególnie istotna może być również informacja, że obiekt funkcjonuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. W związku z tym można dokonywać rezerwacji o każdej porze dnia i nocy, a w przypadku korzystania z oferty obiektu i zaistnienia jakichkolwiek trudności – liczyć na pomoc pracowników obiektu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here