w co zainwestować 50000

Każdy z nas marzy o wielkiej wygranej na loterii. Wymyślamy wtedy najczęściej wielkie podróże, obdarowywanie najbliższych etc. Z jednej strony chcielibyśmy kupić wszystko, a jednocześnie nic. A gdyby było to 50000 zł? Czy warto wydać te pieniądze na same przyjemności? Czy warto zadać sobie pytanie: w co zainwestować 50000 zł ? Jest to spora suma pieniędzy, którą warto odpowiednio wykorzystać. Jeśli Twoim marzeniem życia jest cudowna wycieczka w niezbadane jeszcze przez Ciebie miejsca, proszę bardzo, niech to będzie oczywiście ta wycieczka. Prawdopodobnie zabierzesz tam ze sobą kogoś bliskiego. A może jednak zdecydujesz się na samotną podróż.

Jeśli Twoje auto ciągle się psuje, może warto pomyśleć o kupnie nowego. Należy dokładnie zapoznać się z ofertą sprzedaży samochodów nowych jak i używanych. Auta nowe dadzą nam poczucie, że nic nam się więcej nie popsuje, jednak czasem wystarczy, że auto jest zaledwie kilkuletnie, ale jest tak zadbane, że posłuży nam tak samo długo jak nowe, Jego cena będzie jednak zdecydowanie niższa.  A może chcesz wyremontować mieszkanie, o którym czujesz, że czasy świetności ma już za sobą.

Wcale nie jest tak łatwo podjąć decyzję w co zainwestować 50000 zł.

Jeśli nie masz bieżących potrzeb, może warto pomyśleć perspektywicznie i zastanowić się nad kupnem kawałka ziemi. Jeśli ziemia usytuowana jest w dobrej lokalizacji, daje to szansę na jej odsprzedaż w przyszłości. Oczywiście z zyskiem. Wiele osób obecnie decyduje się na kupowanie ziemi z zamiarem dalszej jej odsprzedaży w kolejnych latach. Daje to często większe możliwości zarobku, niż zainwestowanie tych samych pieniędzy w np lokaty.
Może mamy już swoje zaplecze finansowe, a te 50000 zł umocni nas w przekonaniu, że warto kupić nowe mieszkanie. I tu również warto się zastanowić czy lepiej dla nas będzie kupić nieruchomość z rynku wtórnego i wyremontować ją jedynie pod własne potrzeby, czy zdecydować się jednak na nowe mieszkanie od dewelopera. Należy wtedy jednak poszukać opinie o konkretnym deweloperze. Zorientować się jakich materiałów użył oraz obejrzeć zagospodarowanie przestrzeni wokół takiej inwestycji. Mieszkania używane są oczywiście starsze ,ale często będą jednak lepszym rozwiązaniem ze względu na istniejącą już infrastrukturę wokół tj. apteki, kościół, szkoły, przedszkola, sklepy, place zabaw, zagospodarowanie zieleni i komunikację.

Nowe nieruchomości często niestety jeszcze tej infrastruktury nie posiadają. Oczywiście w miarę rozwoju, wszystko wokół zapewne będzie się tworzyć i będzie to nowsze i świeższe. Jednak należy się zastanowić czy potrzebujemy tej infrastruktury tu i teraz. Jeśli jednak z jakiś względów nie chcemy inwestować w nieruchomości warto zastanowić się nad założeniem właśnie lokaty lub udziale w funduszu inwestycyjnym. Należy wówczas zapoznać się z ofertami wielu banków i towarzystw inwestycyjnych, aby zainwestować najkorzystniej, a co najważniejsze bezpiecznie.
Jak widać, jest więc wiele możliwości w co zainwestować 50000 zł. Należy jedynie wybrać opcję dopasowaną do naszych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here