Jak zarządza się parkingami?

Nowoczesne parkingi bazują obecnie na zaawansowanym wyposażeniu współpracującym ze specjalnym oprogramowaniem komputerowym – dzięki temu można uzyskać najwyższą skuteczność w zarządzaniu parkingiem.

Parkingi w biurowcach, centrach handlowych, w pobliżu dworców i lotnisk, parkingi typu park & ride – wszystkie te obiekty coraz częściej wykorzystują nowoczesne rozwiązania pozwalające na jeszcze efektywniejsze zarządzanie.

Stworzenie efektywnie działającego parkingu jest w dużej mierze kwestią odpowiedniego projektu samego parkingu oraz współpracujących z nim elementów. Aby parking działał niezawodnie, stosuje się także zarządzanie parkingami, które obejmuje praktycznie wszystkie ich elementy.

Podstawowe wyposażenie parkingowe to pozwalające na obsługę i zarządzanie to:

  • terminale obsługujące wjazdy i wyjazdy samochodów
  • bariery i szlabany parkingowe
  • kasy – automatyczne i ręczne
  • jednostki centralne, serwery

Oprócz tego nowoczesny parking może być wyposażony także w dodatkowe rozwiązania pozwalające na jeszcze efektywniejsze zarządzanie parkingiem. Zalicza się do nich między innymi systemy odpowiadające za rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów, systemy monitorowania i sygnalizacji zajętości miejsc postojowych, systemy sterowania oświetleniem na parkingu czy też systemy przeznaczone do ładowania pojazdów elektrycznych.

W zarządzaniu parkingami bardzo duże znaczenie mają także odpowiednie programy komputerowe, które pozwalają na automatyzację szeregu czynności. Oprogramowanie to może obejmować zarządzanie parkingiem jako obiektem, zarządzanie płatnościami, klientami. Może obejmować także zarządzanie sieciami parkingowymi.

Dzisiaj kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania parkingami dostarcza wiele firm, także tych zajmujących się dostarczaniem wyposażenia parkingowego dla swoich klientów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie efektywnie działającego, indywidualnie dopasowanego systemu, który pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów zarówno na bardzo dużych obiektach, jak również na tych o mniejszych gabarytach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here