E- pity w obliczu koronawirusa

Koronawirus stanowi ogromne zagrożenie, dlatego też zaleca się niewychodzenie z domu. Zamknięte pozostają szkoły, galerie handlowe, restauracje, obiekty rozrywkowe oraz niektóre urzędy. Do 27 marca zamknięto na przykład Urzędy Skarbowe, a przecież każdy podatnik ma obowiązek do końca miesiąca złożyć PIT. Na szczęście można to zrobić poprzez opcje elektroniczne, bez wychodzenia z domu. Takie składanie deklaracji podatkowych w obliczu koronawirusa rekomendują sami urzędnicy.

Jak działa E-PIT?

Czy wiesz, że dzisiaj nie są potrzebne już szkolenia księgowe, by poprawnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w ramach corocznych deklaracji podatkowych? Okazuje się, że „skarbówka” zrobi to za nas. Wystarczy zarejestrować swoje konto na e-pit albo założyć poprzez bankowość elektroniczną tzw. profil zaufany. Dzięki temu bez problemu uda się zweryfikować sporządzoną automatycznie deklarację. Rzeczywiście, kursy księgowości mogą być przydatne, ale jedynie po to, by sprawdzić, czy automatyczny PIT jest wypełniony prawidłowo. Czy Urząd Skarbowy naliczył wszystkie ulgi z korzyścią dla podatnika? Pamiętajmy, że e-pit można w każdym momencie modyfikować i edytować, aż do momentu jego ostatecznej akceptacji. Jeśli zaś nie zgadzamy się z takim rozliczeniem, e-pit można całkowicie odrzucić, a poprzez e-deklaracje rozliczyć się elektronicznie w sposób samodzielny – wtedy z całą pewnością przydaje się kurs na księgowego. Jeśli zaś e-pit zostanie zbagatelizowany, nie zostanie odrzucony ani zaakceptowany, to jego akceptacja nastąpi automatycznie ostatniego dnia, jaki został wyznaczony do składania deklaracji podatkowych. W obliczu koronawirusa ten najprawdopodobniej zostanie wydłużony.

Sprawdź szczegóły: https://www.cee.pl/oferta/szkolenia-ksiegowosc-i-podatki/szkolenia-ksiegowosc/ – więcej informacji na temat szkoleń księgowych.

Co warto wiedzieć?

Warto, by z nowoczesną technologią był zaprzyjaźniony każdy. Wirtualny świat ułatwia nam przecież tak wiele spraw. Przez internet załatwimy dzisiaj wszelkie sprawy urzędowe, które nawet w czasach epidemii są konieczne do realizacji. W tym trudnym dla wszystkich czasie zadbajmy przede wszystkim o seniorów. To oni są najbardziej narażeni na negatywne skutki koronawirusa. To oni również nadal mogą mieć problemy ze zrozumieniem reguł, jakie panują na elektronicznych platformach. E-PIT jest jednak najlepszą opcją, by spełnić obowiązek podatnika bez potrzeby wychodzenia z domu. Skorzystajmy z niej, zamiast narażać siebie i bliskich na zarażenie koronawirusem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here