Nauka języka angielskiego online – wady i zalety

Istnieje wielu zwolenników nauki języka angielskiego online, ze względu na ogólnodostępność wielu tego typu serwisów, które oferują usługę, jaką jest uczenie się języków obcych. Jednak czy ta forma jest skuteczna i efektywna? W poniższym artykule przedstawimy wady i zalety nauki online.

Zalety nauki online

Pierwszą z podstawowych korzyści, jakie niesie za sobą nauka online jest ogólnodostępność w internecie. Co to znaczy? Na internetowym rynku widnieje wiele stron oraz serwisów oferujących tę metodę nauki. Wiele z nich proponuje uczenie się od podstaw albo zachęca do wypełnienia krótkiego testu, który ma za zadanie określić poziom językowy. Jest to nie tylko nauka od początku, uzupełnienie braków, czy powtórka danego przedziału materiałów.

Pozwala to na ćwiczenie również danych partii i elementów zagadnień oraz uczenie się nowego słownictwa. Ponadto niektóre ze stron z nauką online oferuje nam również czytanie oraz pisanie, a także nawet mówienie pod warunkiem, że komputer, który posiadamy ma poprawnie działający mikrofon. Należy również wspomnieć o tym, że nauka online może być nie tylko na laptopie albo jego stacjonarnym odpowiedniku, ale także na urządzeniach mobilnych takich jak: smartfon czy tablet. To duże ułatwienie dla osób, które chcą uczyć się w różnych miejscach bez konieczności zabierania laptopa ze sobą. To także wiele aplikacji, które mają naukę słówek, fiszki czy ćwiczenia gramatyczne ogólnodostępne.

Wady nauki online

Wspominając o zaletach nauki języka angielskiego online, musimy również wypowiedzieć się na temat ich wad, które niestety są dosyć poważne i o których niekiedy zapominamy, sięgając po jakiekolwiek usługi nauczania online. Musimy zwracać uwagę na to, czy dany serwis jest bezpłatny, czy nie. Niektóre z nich najpierw oferują usługi za darmo, a potem okazuję się, że aby uczyć się dalej trzeba zapłacić. Oczywiście nie jest to nic nowego, ale niekiedy nie zostajemy uprzedzeni o tym na początku. Ponadto sam kurs online nie zawsze wystarcza, ponieważ wówczas warto do niego sięgnąć jeszcze po jakieś podręczniki lub ćwiczenia, aby w dalszym ciągu utrwalać zdobytą wiedzę. Przede wszystkim wiele z tych stron, które proponują taką metodę nauki nie jest wiarygodnych oraz rzetelnych.

Co za tym idzie – mogą na nich pojawiać się błędy, o których nie będziemy wiedzieć, jeśli dopiero co zaczęliśmy naszą przygodę z językiem angielskim albo nie mamy jeszcze o nim należytej i obszernej wiedzy. Dlatego najlepiej zwracać uwagę na kursy online oferowane przez szkoły językowe lub specjalistów. To także brak osoby trzeciej, która mogłaby nam wskazać nasze błędy oraz pomóc w nauce. Idealną do tego osobą jest lektor, który najczęściej naucza na kursach językowych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą w efektywny sposób nauczyć się tego języka. Dlatego polecamy szkołę angielskiego SpeakUp, gdzie z pewnością nauka angielskiego przyniesie pozytywne skutki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here