Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

Pożyczka bez BIK to rozwiązanie finansowe, którego udzielenie nie jest zależne od informacji znajdujących się BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. BIK to jedna z największych baz zbierających informacje na temat kredytobiorców i zaciąganych przez nich zobowiązań. Czytaj dalej i sprawdź, na czym polegają pożyczki bez BIK.

Pożyczki bez BIK to produkty finansowe znajdujące się w ofercie wielu pożyczkodawców w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że ewentualna reklama świadcząca o braku sprawdzania BIK nie musi wcale oznaczać faktycznego odstąpienia od sprawdzania informacji o potencjalnym pożyczkobiorcy w innych tego rodzaju bazach. Alternatywnymi bazami wobec Biura Informacji Kredytowej są m.in. Krajowy Rejestr Długów czy Biuro Informacji Gospodarczej ERIF.

Pożyczki – skąd brać?

Pożyczki w obecnych czasach można zaciągać przez Internet. Jednym ze sprawdzonych i bezpiecznych pożyczkodawców jest Kuki.pl, czyli pożyczkodawca udzielający m.in. internetowych zobowiązań finansowych na kwotę od 200 do 10000 złotych, a także promocyjnej, darmowej pierwszej pożyczki dla nowych klientów.

Pożyczki internetowe to wygodne rozwiązanie finansowe, dzięki któremu zdobycie pieniędzy na dowolny cel nie wymaga nawet wstania z kanapy. Pożyczki zaciągane od internetowych pożyczkodawców nie wymagają też dopełnienia niektórych formalności, które za niezbędne są uważane przez banki. Dzięki temu proces ubiegania się o pożyczkę online (tworzenie konta, składanie wniosku o pożyczkę czy wniesienie opłaty weryfikacyjnej) zajmuje kilka chwil. Pożyczki internetowe, w tym również pożyczki online bez BIK, są dostępne dla wielu osób, które spełniają określone wymagania.

Pożyczki bez BIK – co warto wiedzieć?

Pożyczki bez BIK to rozwiązania finansowe dla osób, które cenią sobie niezależność i nie chcą być uprzednio sprawdzane w Biurze Informacji Kredytowej ani innych tego typu bazach informacji o kredytobiorcach. Biuro Informacji Kredytowej to jedna z największych baz informacji o kredytobiorcach, która gromadzi, przetwarza oraz udostępnia dane na temat wszystkich zaciągniętych zobowiązaniach finansowych.

W bazie BIK znajdują się informacje na temat wszystkich aktualnie spłacanych, spłaconych oraz niespłaconych zobowiązaniach finansowych. Dzięki informacjom dostępnym w Biurze Informacji Kredytowej pożyczkodawcy oraz banki mogą oszacować ryzyko związane z udzieleniem finansowania konkretnej osobie. Z tego względu z pożyczek bez BIK często korzystają osoby, które nie mogą się pochwalić dobrą historią kredytową lub wysoką zdolnością kredytową.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here