Przelewy przez Internet – sposoby na ich wykonywanie?

Z Internetu korzystamy na co dzień. Narzędzie to, znacznie ułatwia nam opłacanie rachunków, czy robienie zakupów. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu możemy załatwić wiele sprawunków. Ciągły rozwój możliwości Internetu sprawił, że korzystamy z niego coraz chętniej, szczególnie przy okazji różnego rodzaju płatnościach.

Szybki przelew  

Przelewy przez Internet działają niesamowicie szybko. W kilka chwil możemy zapłacić za zamówiony towar, czy opłacić faktury. Cały proces jest też bardzo prosty. Wystarczy wybrać swój bank, przesłać pieniądze na konto pośrednika i poczekać aż kwota ta zostanie przekazana na konto sklepu, czy firmy. Pamiętajmy, że przelewy powinny być dokonywane przez nasze konto, nie podawajmy danych na innych stronach. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ w ten sposób, pozwalamy aby osoby trzecie miały dostęp do naszego rachunku. Jeśli będziemy o tym pamiętać, nasze transakcje będą zabezpieczone. Warto wiedzieć także, że przelewy przez Internet są związane z systemem Pay By Link, który oznacza automatyczne uzupełnianie danych niezbędnych do przelewu.

Płatność kartą

Niegdyś było to bardzo popularne rozwiązanie. Teraz również jest często wykorzystywanie, choć prym wiodą szybkie przelewy przez Internet. Wykorzystywać możemy karty debetowe i kredytowe. Aby dokonać płatności na stronie musimy podać numer karty oraz kod zabezpieczający. Ogromnym plusem jest to, że po pierwszej płatności wszystkie dane zostają zapamiętane, dlatego przy kolejnych zakupach, płatności dokonamy dużo szybciej. 

FerBuy

To rozwiązanie zostało wprowadzone na polski rynek stosunkowo niedawno. Polega ono na odroczeniu płatności oraz spłatach na raty. Nie musimy martwić się także formalnościami, ponieważ zazwyczaj jest ich naprawdę niewiele i ograniczają się do podania swoich danych oraz adresu e-mail i numeru telefonu. Raty mogą być rozłożone nawet na trzy lata, co w przypadku większych zakupów, wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Rzecz jasna, podobnie jak w przypadku pozostałych płatności, tak i e-raty są całkowicie bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here