Automatyczny czy kolbowy

Coraz większa ilość ludzi uwielbia kawę. Ma niesamowity aromat, czasem specyficzny smak. Jej pobudzające działanie jest pociągające. Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez filiżanki, małej czarnej. Każdy lubi inny rodzaj i smak kawy. Niektórzy lubią kawę z mlekiem, inni z cukrem, a jeszcze inni czarną i mocną!

Zaparzanie kawy

Kawę można zaparzać na różne sposoby. Niektórzy kupują kawę wcześniej już zmieloną, sypią łyżeczkami do kubków, a później zalewają wrzątkiem. Inni posiadają ekspresy do kawy. Na rynku znaleźć możemy zarówno ekspresy automatyczne, jak i kolbowe. Oba są ekspresami ciśnieniowymi, natomiast posiadają parę znaczących różnic.

Przy ekspresie automatycznym nie musimy martwić się o mielenie ziaren, ponieważ on robi to sam. Jest to zdecydowane ułatwienie dla ludzi kupujących kawę w ziarnach, a przede wszystkim duża oszczędność czasu, który rano jest szczególnie potrzebny. Doskonale sprawdza się w różnego rodzaju biurach, gdzie każdy w bardzo prosty i szybki sposób może pozwolić sobie na pobudzającą dawkę kofeiny ze świeżo zmielonych ziaren!

Do ekspresu kolbowego potrzebujemy dodatkowego młynka, by tuż przed je parzeniem móc zmielić ziarna. Zajmuje to trochę czasu nie tylko z uwagi na sam proces mielenia. W tego typu ekspresach sami mamy wpływ na ilość kawy w kolbie, siłę jej ubicia, a co za tym idzie- szybkością przepływu wody przez kawę. Ekspresy kolbowe to sprzęt dla osób oczekujących od kawy idealnych smaków. Na wybór takiego sprzętu decydują się na pewno dobre kawiarnie, restauracje, a coraz częściej domowi bariści! Każdy wybiera rodzaj dostosowany do swoich upodobań.

Ekspresy do kawy

Ekspres ulokowany na kuchennym blacie wygląda bardzo elegancko. Już znaczna większość ludzi posiada w swoim domu to narzędzie. Wybór ekspresów w sklepie https://caffegrano.pl/ jest ogromny, każdy może wybrać odpowiedni dla siebie. Kawa z niego jest przepyszna, zachowuje swój aromat. Przygotowywana jest szybko, co jest ogromną zaletą, szczególnie rano, kiedy goni czas, a chcemy zaznać smaku pysznej kawy.

Niektórzy piją nawet pięć kaw dziennie, dla takich ludzi ekspres jest świetnym narzędziem. Nie robi bałaganu, kawa się nie rozsypuje jak przy sypaniu jej łyżeczką do kubka. Nie na każdego kawa działa pobudzająco. Istnieją ludzie, którzy po spożyciu kofeiny odczuwają odwrotny skutek niż ten, którego można by oczekiwać. Mogą czuć się zmęczeni i zasypiać bez problemu. Na innych kawa działa aż za mocno. Po jednym kubku dostają aż za dużego zastrzyku energii, a później nie mogą zasnąć. Należy zauważyć u siebie, jaki wpływ ma na nas ten napój.

Jeśli będziemy przesadzać z kawą, może się okazać, że będziemy musieli suplementować magnez. Kawa niestety wypłukuje go z naszego organizmu. Przy przesadzaniu z kawą, mogą wystąpić skutki takie jak: drżenie rąk, skurcze, przyspieszone bicie serca, bezsenność, mdłości. Wszystko w nadmiarze szkodzi, trzeba uważać, aby nie przesadzać. Nikt nie chce, aby spotkały go takie nieprzyjemne skutki uboczne. Mimo wszystko kawa w odpowiednich ilościach może mieć dobry wpływ na nasz organizm. Pomaga nam rano zebrać się do życia. Dlatego warto mieć w domu ekspres do kawy i z niego korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here