skup online

Robisz generalne porządki, odkurzając nawet najmniejszą skrytkę, i przy okazji znalazłaś biżuterię, której nie nosiłaś tak dawno, że zdążyłaś o niej zapomnieć? A może wciąż przekładasz z miejsca na miejsce swoją kolekcję złota, ciągle myśląc o tym, że przydałoby się jej w końcu pozbyć? Nie trzymaj rzeczy, które są Ci niepotrzebne, i zrób w swojej szkatułce miejsce na nowe. Jeśli zastanawiasz się, gdzie sprzedać złoty pierścionek z brylantem, nowoczesny zegarek albo kolekcję kolczyków, które już Ci się znudziły, podpowiadamy: w skupie biżuterii online Mooney.pl! Sprawdź, jakie to proste i wygodne.

Gdzie sprzedać biżuterię? Niekoniecznie w lombardzie

My, kobiety, często mamy naturę zbieraczek – to fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Chomikujemy najróżniejsze rzeczy: od ubrań, przez buty i torebki, aż po biżuterię. W końcu wszystko może się przydać, prawda? Niełatwo nam się rozstać nawet z tymi, których nie nosimy – bo do tej bluzki może schudnę, w tych butach wreszcie zacznę biegać, a tę kolię założę na jakiś elegancki bal (w tym roku to już na pewno się uda).

O ile ubrania czy buty trudno spieniężyć, bo rynek odzieży używanej jest maksymalnie przesycony, o tyle biżuterię można łatwo sprzedać. Pojawia się tylko jedno pytanie: gdzie? Pierwszym miejscem, jakie przychodzi na myśl, jest lombard.

Lombardy chętnie skupują złoto, ponieważ to surowiec, który wolno traci na wartości. Zazwyczaj proponują jednak cenę o wiele, wiele niższą niż rynkowa. Z prostego powodu: klientami lombardów są najczęściej osoby, które znalazły się w podbramkowej sytuacji finansowej i muszą zdobyć gotówkę jak najszybciej. Godzą się więc bez szemrania na proponowaną cenę.

A może aukcje internetowe?

Oczywiście swoją kolekcję biżuterii możesz sprzedać w internecie, na popularnych serwisach, takich jak Allegro, OLX czy Gumtree. A raczej próbować sprzedać, bo najprawdopodobniej sprawa nie będzie taka prosta. Ludzie niechętnie kupują używane złoto przez internet, ponieważ boją się oszustwa. I nic dziwnego – na podstawie zdjęć i opisu nie da się stwierdzić, czy wystawiany łańcuszek albo pierścionek jest autentyczny. Oczywiście szanse na sprzedaż biżuterii zdecydowanie się zwiększają, jeśli posiadasz odpowiedni certyfikat. Na ogół jednak internauci bardziej ufają firmom niż osobom prywatnym i chętniej kupują biżuterię od skupów, które działają na portalach aukcyjnych.

bizuteria

Skup biżuterii online: najwygodniej i najszybciej

Alternatywą zarówno dla lombardów, jak i portali aukcyjnych jest skup online: Mooney.pl. To miejsce, w którym wygodnie i szybko sprzedasz swoje kosztowności. Choć nie tylko, bo Mooney.pl prowadzi również skup elektroniki różnego rodzaju: laptopów, tabletów, smartfonów, konsol, sprzętu fotograficznego, muzycznego i AGD, a także zegarków czy monet. Cała transakcja odbywa się za pośrednictwem internetu i zamyka w czterech prostych krokach.

1. Opisz biżuterię, którą chcesz sprzedać

Za pomocą prostego formularza opisz rzeczy, które chcesz sprzedać, dołączając ich zdjęcia. Im dokładniejszy opis sporządzisz, tym wycena biżuterii będzie precyzyjniejsza – pamiętaj o podaniu takich szczegółów, jak waga, próba czy rodzaj kamieni. Co ważne – w Mooney.pl możesz sprzedać kilka rzeczy na raz, wszystko w obrębie jednej transakcji. Może więc do kolczyków dorzucisz jeszcze złoty łańcuszek i zarobisz tym samym na te nowe, absolutnie obłędne buty? Albo razem z zestawem pierścionków sprzedasz też iPhone’a, którego wymieniłaś ostatnio na nowszy model? Możliwości jest sporo i warto je wykorzystać.

2. Zaakceptuj wycenę rzeczoznawcy

Na podstawie przesłanych opisów i zdjęć rzeczoznawca specjalizujący się w szacowaniu wartości wyrobów ze złota przygotuje dla Ciebie indywidualną wycenę. Jeśli przedmioty zostały dokładnie opisane, Mooney przedstawi Ci ofertę kupna już po kilku godzinach. W przypadku biżuterii kupionej w popularnych, sieciówkowych salonach jubilerskich musisz jednak liczyć się z tym, że jej rzeczywista wartość jest o wiele niższa niż kwota, która widniała na paragonie. Znane marki narzucają dużą marżę za swoją rozpoznawalność – kupując ich wyroby, w przeważającej większości płacisz za metkę z logo brandu, a nie za kruszec. Mooney.pl wycenia rzeczywistą wartość biżuterii. Oferuje przy tym szybką i bezproblemową transakcję. Gotówka może być na Twoim koncie nawet w 24 godziny. A jak wiadomo – czas to pieniądz.

Jeśli wycena rzeczoznawcy Ci odpowiada, akceptujesz ją jednym kliknięciem. Jeśli nie, możesz negocjować stawkę albo zrezygnować z transakcji – to nic nie kosztuje.

bizuteria sprzedaz

3. Przygotuj biżuterię do wysyłki

Kiedy zaakceptujesz ofertę, Mooney wyśle do Ciebie kuriera. Nie ponosisz za to żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ transport w całości pokrywa Mooney. Kurier będzie miał przy sobie list przewozowy, który wystarczy wypełnić. Twoje zadania ograniczają się do przygotowania przesyłki. Dokładne instrukcje, jak zrobić to w odpowiedni sposób, znajdziesz na podstronie Jak zapakować paczkę.

4. Odbierz gotówkę

Gdy przesyłka dotrze do magazynu Mooney, rzeczoznawca porówna zgodność przedmiotów z opisem. Jeśli wszystko się zgadza, zapłatę wyśle do Ciebie przelewem – jeszcze tego samego dnia lub w następny dzień roboczy.

Dlaczego skup biżuterii Mooney.pl?

Współpraca ze skupem biżuterii Mooney jest bezproblemowa. Sprzedajesz całą biżuterię w jednym miejscu, więc nie musisz przejmować się wystawianiem każdego pierścionka czy łańcuszka na osobnej aukcji na Allegro czy OLX-ie. Nie martwisz się też zamawianiem kuriera czy chodzeniem na pocztę, bo kwestie logistyczne bierze na siebie Mooney. I co najważniejsze – całą transakcję przeprowadzasz bez wychodzenia z domu: wygodnie, ekspresowo, bezpiecznie.

To jak? Gotowa na porządki?

Źródło zdjęć: shutterstock.com, unsplash

[Głosów:14    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here