Bezdotykowa obróbka materiałów za pomocą ploterów laserowych

Szybkość, wydajność, precyzja, niezawodność – zalety ploterów laserowych można wymieniać naprawdę bardzo długo. Dlatego stały się one cennym nabytkiem technicznym w wielu firmach. W szczególności tych z branży reklamowej i poligraficznej, ale też niektórych gałęziach cięższego przemysłu. Uniwersalność, która wyróżnia plotery laserowe CO2 pozwala bowiem na ich wykorzystanie w naprawdę różnorodnych segmentach rynku produkcyjnego i wykonawczego.

Optymalizacja kosztów produkcji

Niewątpliwie te firmy, które zainwestowały w tego typu urządzenia mogą odnotować spore oszczędności finansowe związane z kosztami samej produkcji. Przede wszystkim zakup plotera laserowego od https://www.kartier.pl/ umożliwia zatrzymanie niektórych procesów w samej firmie bez konieczności ich podzlecania na zewnątrz. Przykładowo w firmie produkującej jakieś części lub akcesoria nie trzeba ich już wysyłać do innego podwykonawcy w celu wykonania nadruków czy grawerunków z logiem, ale można to zrobić samemu na miejscu.

Docenieni na rynkach międzynarodowych

Producenci oraz polscy dystrybutorzy ploterów laserowych znajdują uznanie nie tylko u rodzimych odbiorców, ale również w firmach zagranicznych. Konstrukcja urządzeń jest bowiem na tyle innowacyjna, że znacznie wyprzedza większość rynkowej konkurencji. Plotery CO2 polskiej konstrukcji umożliwiają szybkie i bezdotykowe obrabianie materiałów różnego typu przy zachowaniu maksymalnej wydajność. Ustawienie odpowiednich parametrów w systemie urządzenia pozwala na wykonywanie znakowania w kamieniu, drewnie, papierze, tkaninie, szkle itp.

Moc lasera

Przy programowaniu procesu cięcia można ustalić nie tylko wzór do wykonania, liczbę powtórzeń albo głębokość grawerunku, ale również moc wiązki lasera. To za jej pomocą dopasowuje się cięcie do materiału (im grubszy surowiec, tym większa moc) oraz reguluje sam wzór w taki sposób, żeby nie doszło do całkowitego przecięcia materiału. Jednocześnie plotery laserowe CO2 gwarantują bardzo wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii bez względu na to, jaka moc będzie ustawiona w danym projekcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here