Czym jest leasing samochodu

Bardzo popularny wśród Polaków kredyt samochodowy to nie jedyna forma zakupu samochodu w formie ratalnej. Jedną z wielu opcji nabycia auta jest leasing. Szczególnie ciekawa oferta dla przedsiębiorców oraz właścicieli dużych firm.

Wszystko o leasingu samochodu

Co to jest leasing samochodu? Mówiąc prostym językiem leasing samochodu jest to połączenie kredytu i dzierżawy. Leasingobiorca korzysta z samochodu do własnych potrzeb na ogólnie przyjętych zasadach, ale w rzeczywistości nie jest jego właścicielem. Według prawa, przez cały okres użytkowania samochodu, właścicielem jest firma leasingowa. Kiedy leasing się kończy klient może, ale nie musi wykupić pojazd. Wszystko zależne jest od kosztów takiego wykupu. Zazwyczaj jednak, cena takiego auta jest dużo niższa, niż jego wartość rynkowa. Leasingi dzielimy na:

– pośredni

– bezpośredni

– konsumencki

– fabryczny

– zwrotny

– finansowy

– operacyjny

Co to jest leasing samochodu?

Powszechnym przekonaniem jest to, że leasing jest atrakcyjniejszą formą nabycia auta od kredytu. Pomocny w przypadku leasingu jest kalkulator leasingowy, który określa wartość przedmiotu leasingu, okres spłaty, wpłatę własną, wykup końcowy. Na tej podstawie wylicza jaka będzie wysokość opłaty wstępnej, jak będzie wyglądać rata miesięczna, kwota wykupu oraz suma opłat. Dzięki kalkulatorowi będzie nam łatwiej znaleźć odpowiednia firmę leasingową. Procedura uproszczona, przyspieszająca wszelkie formalności, jest najczęściej stosowana w leasingu. Jeśli z leasingu będzie korzystać firma, będą potrzebne inne dokumenty, niż w przypadku indywidualnej osoby, gdzie wystarcza jej własne. Aby mieć szansę na taki sposób nabycia pojazdu, musimy wiedzieć, że leasingodawca sprawdzi nas bardzo dokładnie w takich systemach, jak:

– BIK

– BIG

– KRD

Dobra i tworzona bez komplikacji historia kredytowa, ułatwi nam osiągnięcie celu i przeprowadzenie leasingu samochodu.

A jeśli już zdecydujemy się na taką formę nabycia auta to musimy pamiętać, że nie mamy obowiązku wykupu samochodu na końcu umowy. Warto jednak wiedzieć, że cena wykupu czasami nie przekracza 1% wartości pojazdu. Podczas podpisywania umowy jesteśmy już poinformowani o kwocie wykupu. Dobrze jest także negocjować warunki umowy leasingowej. Przy dobrze przeprowadzonych negocjacjach, możemy osiągnąć naprawdę dobre warunki spłaty i wykupu samochodu, po zakończeniu umowy. Dla przedsiębiorców ważnym aspektem jest również to, że samochód wzięty w leasing można odliczyć od podatku:

– 50% podatku VAT, gdy samochód użytkowany jest w sposób mieszany, czyli zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych

– 100% podatku VAT, gdy pojazd będzie używany wyłącznie i zawsze w celach służbowych

Ważne jest to, że obowiązkowe jest ubezpieczenie OC oraz AC, podczas całego okresu użytkowania samochodu na zasadzie leasingu.

Idealnym miejscem, gdzie możemy dokonać wyboru jest leasing samochodu z Vwfs.pl. Otwierając stronę internetową natrafiamy na bogatą ofertę finansowania samochodów, zarówno nowych, jak i używanych. Klikając zakładkę Menu i wybierając np. leasing konsumencki dowiadujemy się, że leasingując auto, spłacamy tylko i wyłącznie prognozowaną utratę wartości tego samochodu w okresie jego użytkowania. To powoduje, że rata może być naprawdę niska. Kiedy kończy ci się umowa możesz oddać auto do dealera i skorzystać z kolejnego leasingu. Najciekawsze jest to, że opłata wstępna może wynieść 0% i jest to niewątpliwie atrakcyjna propozycja dla ludzi, którzy nie chcą wydawać swoich oszczędności na nabycie samochodu. Do wyboru mamy 3 marki samochodów. Decyzję o przyznaniu leasingu otrzymasz w bardzo krótkim czasie, nawet do 60 minut. Także wysokość raty można łatwo dopasować do swoich możliwości. Z pomocą także przychodzi nam doradca, który pomoże nam załatwić formalności i będzie służyć nam poradą. Ogromną zaletą tego dealera jest to, że czeka cię tylko jedna wizyta w siedzibie. Po przygotowaniu wniosku, a w dalszej części po uzyskaniu decyzji oraz podpisaniu umowy, wszystko zrealizujemy właśnie tego dnia i to naprawdę wygodne oraz oszczędzające czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here