Dachówka

Zapewne wiele osób zastanawia się, jakie pokrycie dachowe będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Z pewnością ciężko znaleźć jest jednoznaczną odpowiedź, bowiem dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji. Każdy rodzaj dachówki ma swoje wady i zalety o których warto wiedzieć. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu na temat tego, jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać.

Dachówki ceramiczne i betonowe

Ogromną popularnością ostatnimi czasy cieszą się dachówki ceramiczne. Nie ma w tym jednak nic dziwnego biorąc, jak bardzo są wytrzymałe. Szacuje się, że są w stanie zachować swoje właściwości nawet po 150 latach, co wydaje się czymś nieprawdopodobnym. Dachówka ceramiczna jest odporna na warunki atmosferyczne i gwarantuje doskonałą izolacyjność. Niestety jest też bardzo ciężka, dlatego też sprawdzi się tylko w przypadku solidnej więźby dachowej. Ogromny wybór znajdziemy na stronie https://www.dachkowalscy.pl/, a wszystko to w konkurencyjnych cenach.

Dachówki betonowe wskutek czynników zewnętrznych ulegają dalszemu utwardzaniu. Również są odporne na warunki atmosferyczne. Spośród pozostałych wyróżniają się doskonała izolacją akustyczną. Niestety ich waga nadal pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo dużą cześć osób narzeka również na to, że kolor jest trwały tylko kilka lat, później nieco się zmienia.

Dachówki bitumiczne i blachodachówki

Jeśli chodzi o dachówki bitumiczne są przede wszystkim uniwersalne. Co to oznacza w praktyce? Dostosowują się do kształtu połaci, co w konsekwencji powoduje, że możliwe jest zrealizowanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów, co z pewnością jest dużą zaletą. Dodatkowo jej cena jest bardzo satysfakcjonująca. Niestety ma stosunkowo najsłabsze właściwości termoizolacyjne spośród wszystkich rodzajów pokryć.

Blachodachówki cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że są bardzo lekkie i tanie, a dodatkowo ciekawie się prezentują. Montaż nie jest problematyczny, a odporność na korozje gwarantuje dość długą żywotność. Niestety w przypadku intensywnego deszczu słyszalne jest bębnienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here