Dlaczego montaż klimatyzatorów powinna realizować profesjonalna firma?

0
642

Dla domowych majsterkowiczów właściwie nie ma tutaj żadnego dylematu. Przecież wystarczy wiertarka, właściwy śrubokręt i może kilka porad z branżowego forum, by klimatyzator szybko znalazł się na właściwym miejscu w domu. Skoro inni potrafią, to Ty też! Być może, ale czasem lepiej zaufać fachowcom, ponieważ samodzielny montaż klimatyzatorów typu split, wiąże się z utratą gwarancji a nawet z karami finansowymi. Przekonaj się dlaczego jeszcze takie prace warto zlecić fachowcom.

Z czym możesz sobie nie poradzić podczas samodzielnego montażu?

Teoretycznie montaż klimatyzatora w domowych warunkach nie jest jakimś bardzo skomplikowanym zadaniem. O ile jednak przenośne klimatyzatory można podłączyć samodzielnie, o tyle profesjonalne urządzenia typu split czy multi split obowiązkowo musi instalować osoba posiadająca odpowiedni certyfikat F-gazowy. Dlaczego jeszcze nie warto podejmować takich działań na własną rękę?

Samodzielnie montowane klimatyzatory mogą odznaczać się m.in. niewłaściwą szczelnością rur, przez które przepływa czynnik chłodzący albo co gorsza załamaniem przewodu. Takie wadliwe przeprowadzenie instalacji może prowadzić do nadmiernych ubytków czynnika chłodzącego, albo nawet nieprawidłowej pracy całego systemu.

Co jeszcze niekorzystnie może odbijać się na funkcjonowaniu urządzenia? Przede wszystkim:

  • niekorzystne umiejscowienie jednostki chłodzącej,
  • niewłaściwe wykonanie instalacji skroplinowej, lub
  • zostawienie powietrza i wilgoci w instalacji.

Błędów może być jednak o wiele więcej. Domowi majsterkowicze często zapominają też, że jeśli jednostka zewnętrzna jest montowana wyżej niż jednostka wewnętrzna, to konieczne jest wykonanie tzw. pułapki olejowej. Innym problemem może być wykonanie zbyt długiej klimatyzacji, co może prowadzić do znacznego spadku mocy urządzenia.

By uniknąć takich problemów i niespodzianek, warto zgłosić się do profesjonalistów. Gdzie ich znaleźć? W zależności od naszej lokalizacji, pomocne będą takie frazy jak: np. „montaż klimatyzacji Jaworzno”, czy „klimatyzacja Sosnowiec”. Znajdziesz tam firmy, które nie tylko montują klimatyzatory, ale zajmują się ich sprzedażą i pełnym doradztwem.

Tylko montaż z profesjonalną firmą zapewni Ci gwarancję na urządzenie?

Decydując się na samodzielny montaż urządzenia, musisz być świadomy tego, że od razu tracisz prawo do gwarancji, jakiej udziela producent sprzętu. To oznacza, że wszelkie awarie, które wystąpią w tym czasie, będziesz zmuszony naprawić na własny koszt. Biorąc pod uwagę okres gwarancji (np. Daikin zapewnia 3 lata) nie warto z tego rezygnować.

Trzeba też pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na zakup klimatyzatora wraz z montażem, to zapłacisz niższy VAT. Różnica jest znaczna. Przy opcji montażu, VAT za nowe urządzenie wyniesie tylko 8%, a bez takiej usługi, konieczne będzie uiszczenie już 23%. Zlecenie instalacji zewnętrznej firmie zdecydowanie się więc opłaca, ponieważ zapewnia Ci prawo do serwisu na czas gwarancji i pozwolić zakupić urządzenie w korzystniejszej cenie.

W tym celu sprawdź, jakie oferty znajdziesz w swoim mieście. Na przykład pod hasłem: „montaż klimatyzacji Katowice” wyszukasz fachowców, którzy zaoferują dobrej jakości sprzęt, ale także przeprowadzą profesjonalny montaż całej instalacji na terenie miasta Katowice.

Komfort i pewność doboru odpowiedniego urządzenia

Właściwie do tego, by do montażu klimatyzacji wybrać profesjonalną firmę, powinny Cię już przekonać dwie kwestie:

  • wymóg prawny, by instalacje z czynnikiem chłodzącym montowały tylko i wyłącznie osoby posiadające certyfikat F-gazowy,
  • prawo do gwarancji urządzenia.

Zalet wyboru rzetelnej firmy jest jednak znacznie więcej:

  • idealny dobór mocy urządzenia do wielkości pomieszczenia i zamontowanie go we właściwym miejscu,
  • zapewnianie odpowiedniej szczelności urządzenia,
  • ciekawe rozwiązania, przekładające się na estetyczny montaż instalacji,
  • oszczędność czasu i pewność, że urządzenie będzie sprawnie funkcjonować przez wiele lat,
  • regularne serwisowanie instalacji.

Jeśli więc szukasz dobrego urządzenia chłodzącego do domu czy mieszkania, to zdaj się na profesjonalistów. Zamów projekt i wycenę i przekonaj się, że to także dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Firma montująca klimatyzację domową

Jedną z polecanych, sprawdzonych firm specjalizujących się w montażu klimatyzacji domowej na terenie województw śląskiego i małopolskiego jest TB Klima. Można skontaktować się z nią:

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here