Jak skutecznie naprawiać wodociągi

Każda instalacja wodociągowa jest tak słaba, jak jej najsłabsze ogniwo. Z tego też powodu budując nową sieć czy też podłączając się do sieci już istniejącej, nie warto jest oszczędzać. Szczególnie kiedy w grę wchodzą rury podziemne, na których to awarie są nie tylko trudne do zlokalizowania, ale też wiążą się z koniecznością wykonania szeregu dodatkowych prac za sprawą których naprawa nawet prostej usterki trwać może kilka dni.

Podłączenie się do istniejącego rurociągu – o czym pamiętać?

Tego typu prac nie powinna podejmować się osoba czy firma, która nie dysponuje podstawową wiedzą na temat rodzajów rur oraz zasad ich stosowania. Nie mniejszym błędem jest wykonanie nawiercania bez zastosowania do tego specjalistycznego sprzętu. Tu nie trudno o naprawdę poważne uszkodzenia! Z uwagi na właściwości techniczne materiałów z jakich wykonane są nowoczesne rury, nie powinniśmy traktować braku widocznych pęknięć jako dowodu na ich nieuszkodzenie. Uszkodzenie może być zlokalizowane wewnątrz przewodu. Dlatego też nawiercania, jak i pozostała całość prac, powinna być wykonana przy pomocy profesjonalnego, przeznaczonego do danego typu rury sprzętu.

Na co zwracać uwagę planując remont wodociągu?

Wodociąg to sieć doprowadzająca wodę do zarówno do gospodarstw domowych jak i zakładów przemysłowych. Stąd nie zawsze są one nośnikiem wody pitnej! Niemniej w obu przypadkach podczas prac należy zwracać uwagę na to, by sięgać po elementy o znanym standardzie czyli dedykowane m.in. do konkretnego rodzaju rur.

Podstawowym podziałem o którym tu mowa jest ten na rury nawierzchniowe oraz podziemne, ale warto też zwrócić uwagę na to czy produkt który zamierzamy zamontować przeznaczony jest do kontaktu z wodą pitną. W przypadku takich elementów jak chociażby zasuwy nie liczy się bowiem jedynie to by zapobiegały przeciekom! Zasuwa z klinem gumowym z gwintem znajdzie zastosowanie nie tylko na wodociągu czy w kanale zlokalizowanym w pobliżu nowo wybudowanego osiedla czy szkoły!

Stosowanie produktów przeznaczonych do kontaktu z wodą pitną nawet na odcinkach przemysłowych, zaliczane jest do działań, które podnoszą stopień użyteczności konstrukcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here