Jak znaleźć wirtualne biuro dla swojej firmy

Wielu przedsiębiorców ma różnego typu problemy lokalowe lub problemy z płynnością. Efektem tego jest częsta zmiana adresu siedziby w KRS lub CEiDG. Takie zmiany są wychwytywane przez automatyczne narzędzia dostępne online, raportujące czy firma jest czy nie jest wiarygodnym kontrahentem.

Warto więc jako siedzibę wybrać wirtualne biuro, dzięki czemu adres siedziby będzie ten sam latami a w przypadku większego rozwoju firmy zawsze można dopisać dodatkowe miejsca prowadzenia działalności.

Wirtualne biura w Warszawie

Najlepszą opcją na siedzibę spółki, fundacji, stowarzyszenia lub innego podmiotu jest rozpoznawalny adres z centrum Warszawy.

Jako adres siedziby firmy wirtualne biuro w Warszawie może być używane także przez osoby zamieszkałe w dowolnym miejscu Polski.

Wirtualne biuro dla wspólników czy członków zarządu spoza Warszawy dysponować musi salami do spotkań lub salkami konferencyjnymi, aby zarząd mógł zebrać się pod adresem siedziby spółki, fundacji czy stowarzyszenia.

Jest to wymóg stawiany przez urzędy skarbowe, ale również i dobra praktyka prowadzenia podmiotu wpisanego do KRS.

Wirtualne biuro nie może jedynie stanowić adresu do korespondencji dla spółki czy adresu rejestracyjnego. W biurze wirtualnym musi istnieć zaplecze techniczne dla posiedzeń zarządu, ale także każdy, kto znajdzie się w siedzibie spółki musi mieć możliwość nawiązania kontaktu z jej reprezentantem.

Wirtualne biuro musi więc być czynne w godzinach pracy urzędów czy biur, w dni powszednie.

Ktoś musi pod adresem wirtualnym przebywać, gdyż adres wirtualny może być jedynie z nazwy a w rzeczywistości wirtualne biuro musi być tak samo realne jak każda inna instytucja.

Wirtualne biuro zajmuje się także obsługą korespondencji oraz przynoszonych pod adres wirtualny pism. Po wykupieniu pakietu ze skanowaniem korespondencji możemy cieszyć się pełną swobodą prowadzonej działalności, gdyż do biura nie musimy w ogóle chodzić, oczywiście do czasu posiedzenia zarządu. Skany są wykonywane do PDF i posyłane na adres email, stąd sekretariat wirtualnego biura nosi miano wirtualnego sekretariatu.

Adres siedziby w Śródmieściu Warszawy

Najlepsze adresy na siedzibę firmy oferuje Śródmieście Warszawy.

Główne ulice, jak na przykład Aleje Jerozolimskie obfitują w wirtualne biura. Najlepsze wirtualne biura w centrum Warszawy skupiają się w rejonie dookoła Pałacu Kultury, zarówno od strony Dworca Centralnego jak i od strony Nowego Światu.

W obu tych lokalizacjach wirtualne biura prowadzi firma VSL-System oferując dobry warszawski adres, sale spotkań i wirtualny sekretariat. Lokale są własnością firmy i dzięki temu wirtualne biura będą tam prowadzone bezterminowo.

Oba lokale podlegają pod urzędy skarbowe dla dzielnicy Śródmieście. Wirtualne biura znajdują się w Alejach Jerozolimskich oraz na ulicy Mazowieckiej, w kamienicach o charakterze biurowym. Przy zabytkowej bramie obu kamienic powieszone są szyldy wielu firm, adwokatów, notariuszy czy komorników.

Siedziba spółki w Śródmieściu Warszawy to także spora anonimowość w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ryzyko kontroli jest niskie, gdyż w centrum Warszawy występuje gigantyczne nagromadzenie firm, biurowców a także biur wirtualnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here