kredyt

Spłata kredytu przy pomocy tarczy antykryzysowej to 24 miesięczne raty. Taka część pomocy zostanie udzielona przez rząd. Większość pomocy dla firm, które podkopała pandemia koronawirusa, jest całkowicie bezzwrotna. Jednak, w przypadku kiedy skorzystaliśmy z takiego wsparcia, to lepiej wiedzieć co i kiedy musimy oddać.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/tarcza-antykryzysowa-splata-kredytu/ 

Spłata kredytu – tarcza antykryzysowa

W przypadku, kiedy poradziliśmy robie z utrzymaniem działalności gospodarczej i pełnym zatrudnieniem, to jesteśmy na dobrej pozycji. Wówczas zachowujemy do 75% całej wartości rządowego wsparcia.

Jeżeli jednak prowadzimy mikrofirmę i kontynuujemy działalność przez 12 miesięcy, to mamy szansę na 25% umorzenia. 

Maksymalne umorzenie wynosi 75% i jest możliwe w przypadku zachowania odpowiedniego stanu zatrudnienia przez rok.

Dla firm małych i średnich takim warunkiem (maksymalnym umorzeniem) jest poniesienie straty w sprzedaży.

Kiedy pożyczka jest do zwrotu? 

W przypadku kiedy zamknęliśmy działalność gospodarczą lub zawiesiliśmy ją  w ciągu 12 miesięcy od dnia otrzymania subwencji, pożyczka taka jest do zwrotu. Będziemy zobowiązani oddać całą otrzymaną pomoc. Identycznie stanie się w przypadku otwarcia postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego.

W momencie gdy zwolniliśmy pracownika, to umorzenie staje się proporcjonalnie niższe.  zwolniłeś pracowników to umorzenie będzie proporcjonalnie niższe. Kiedy zredukujesz zatrudnienie poniżej połowy stanu, to do zwrotu musisz oddać 75% subwencji.

Warunki tarczy antykryzysowej

Urzędnicy weryfikują naszą sytuację, a także obliczają wysokość umorzenia po roku od otrzymania przez nasz pomocy. 25% jest to kwota, którą w każdym przypadku musimy podać państwu. Spłata ma zostać wszczęta od 13 miesiąca kalendarzowego, licząc od pierwszego pełnego kalendarzowego miesiąca po wpłacie subwencji finansowej.

Zobacz też: http://www.energiaonline.pl/zalozyc-czerpac-zyski-ze-spoldzielni-rolnikow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here