Jak nowoczesna technologia może wesprzeć przemysł

Nowoczesna technologia w przemyśle stała się niezastąpiona. Pozwala na zautomatyzowanie, zaplanowanie i usprawnienie wielu procesów. Jednym z najbardziej przydatnych i uniwersalnych narzędzi, które możemy wdrożyć do naszego przedsiębiorstwa, jest tak zwany system ERP (Enterprise Resource Planning). Celem działania tego systemu, jest integracja wszelkich procesów, które zachodzą w organizacji. Dowiedz się co możesz zyskać, dzięki systemom ERP.

Zalety systemów ERP

Systemy ERP umożliwiają kompleksowe zaplanowanie i skoordynowanie wszystkich działań, podjętych w firmie. W zakresie przemysłu produkcyjnego, pozwalają one na sprawne przetwarzanie i realizację zleceń produkcyjnych. Wspierają pracowników w zakresie tworzenia prognoz – zarówno, jeśli chodzi o zdolności produkcyjne, jak i szacowanie zapotrzebowania materiałowego. Usprawniają także produkcyjne zestawienie komplementów, kompletację i pozwalają sporządzić wiarygodny wykaz obciążeń roboczych.

Jak planować produkcję poprzez system ERP?

Wdrożenie systemów ERP do swojego przedsiębiorstwa całkowicie zmienia kwestię tego, jak planować produkcję. Technologia pozwala nam stosunkowo dokładnie obliczyć wiarygodne koszty produkcji. System działa na jednej bazie danych, dzięki czemu ich przepływ wewnątrz firmy jest natychmiastowy – po wprowadzeniu do bazy danych, informacja jest dostępna dla wszystkich, którzy są upoważnieni do jej odbioru. Skutkiem tego jest także usprawniona gospodarka magazynowa. Systemy ERP umożliwiają nam szczegółowe planowanie wykorzystania przestrzeni magazynowej i szybką aktualizację bieżącego jej stanu. Ułatwia to również szacowanie możliwej ilości nowych zleceń w stosunku do dostępnej przestrzeni magazynowej.

Porównanie systemów ERP – najpopularniejsze w Polsce

Wielu przedsiębiorców w Polsce korzysta z tej technologii – nie brakuje również ich dostawców. Oto krótkie porównanie systemów ERP dostępnych w Polsce.

Unit4 TETA ERP

Najstarszy z dostawców systemów ERP na rynku polskim. Bardzo elastyczny pod kątem proponowanych rozwiązań. Dużą zaletą jest tutaj personalizowanie systemu względem potrzeb klienta.

Rerkord.ERP

System Rekord.ERP to z kolei oprogramowanie, które dobrze odnajduje się w branży produkcyjnej, głównie metalowej, maszynowej, automotive, tworzyw sztucznych. System posiada otwartą architekturę, a więc można w ramach jednego programu oraz w jednej firmy tworzyć własne podprogramy.

Streamsoft

Dostawca oferuje dwa systemy ERP. Jeden z nich – Streamsoft Prestiż – jest często wybierany przez firmy produkcyjne, ponieważ posiada moduły dedykowane do tego typu działalności.

Commarch

Jego główną zaletą jest uniwersalność. Dostawca posiada rozwiązania, które sprawdzą się w przypadku każdej firmy – nawet jeśli chodzi o jednoosobową działalność gospodarczą. Rozwiązania dobierane są według indywidualnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here