Polska bezgotówkowa

Czy Polska już niedługo stanie się drugą Szwecją, która praktycznie zrezygnowała z płatności gotówką? W najbliższej przyszłości zapewne nie, ale i u nas wyraźnie widać trend, zgodnie z którym mieszkańcy naszego kraju coraz rzadziej zabierają ze sobą portfel z tradycyjnym pieniądzem.

Wolimy płacić kartą. Co ciekawe, praktycznie wszystkie karty płatnicze przypisane do rachunków bankowych umożliwiają dzisiaj transakcje bezstykowe, a te można realizować za pośrednictwem nowoczesnych terminali płatniczych – więcej o tych urządzeniach można przeczytać tutaj https://epayment.pl.worldline.com/. Doceniamy płatności bezgotówkowe za szybkość, sprawność, całkowity komfort oraz pełne bezpieczeństwo. Co ciekawe, coraz większą popularnością cieszą się już nie tylko plastikowe karty płatnicze, ale innowacyjne urządzenia, które umożliwiają transakcje zakupowe. Tutaj wymienić można zegarki czy bransoletki, często korzystamy również z płatności telefonem (wystarczy darmowa aplikacja bankowości elektronicznej).

Polska staje się bezgotówkowa szczególnie wśród młodych Polaków. Trzeba zaznaczyć, że seniorzy nadal wybierają gotówkę w podstawowej postaci. Warto jednak poruszyć także temat zainteresowania transakcjami bez gotówki wśród samych przedsiębiorców. Bez względu na sektor rynku, branże i rodzaj działalności, czy sklep sprzedaje pomoce edukacyjne, warzywa, a może oferuje usługi krawieckie, wszędzie dostępne są terminale płatnicze. Dzisiaj klient ma mieć wybór w kwestii formy płacenia za produkt czy usługę. Dla właściciela firmy korzystanie z terminala płatniczego to zresztą szereg zalet. Obsługa klienta trwa krócej, w kasie nie znajduje się gotówka, która może ulec zniszczeniu bądź kradzieży. Do tego każda transakcja zostaje zapisana i zaksięgowana, co ułatwia proces rozliczeń na poczet wyliczania niezbędnych do zapłacenia podatków. Nic więc dziwnego, że na polskim rynku funkcjonuje już prawie 1 milion terminali płatniczych, a w kolejnym roku przybędzie ich co najmniej kolejnych kilkadziesiąt tysięcy sztuk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here