Samodzielny montaż oświetlenia – czy warto?

0
239

Wysokie ceny montażu instalacji elektrycznej sprawiają, że wielu inwestorów postanawia samodzielnie przeprowadzić tzw. biały montaż i zainstalować wszystkie gniazdka, włączniki i punkty oświetleniowe na własną rękę. O ile samodzielny montaż całej instalacji nie jest możliwy bez posiadania odpowiednich uprawnień, to cała reszta prac nie jest przesadnie skomplikowana i można przeprowadzić ją samodzielnie. Jak to zrobić?

Najpierw warto kupić odpowiedniej jakości podzespoły

W pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić sklep elektryczny, ale nie należy skupiać się na popularnych marketach budowlanych, bo nie dość, że oferują one słabej jakości sprzęt, to jeszcze jest on bardzo drogi. Mieszkańcy Lublina mogą odwiedzić np. sklep elektryczny https://inergia.pl/, który zapewnia najwyższą jakość, szybką obsługę i bardzo korzystne ceny, jakich nie spotkamy w popularnych marketach budowlanych. Wykwalifikowany pracownik doradzi wybór materiałów dopasowanych do konkretnego przeznaczenia i naszych preferencji, a nam pozostanie jedynie samodzielne jego zamontowanie i cieszenie się sprawną, wydajną i bezpieczną instalacją elektryczną działającą bezproblemowo przez wiele kolejnych lat.

Jak przeprowadzić montaż?

Całość nie jest skomplikowana, bo zarówno oświetlenie, jak i gniazdka podłącza się w taki sam sposób. Ważne, by w odpowiednie miejsce doprowadzić kabel fazowy, neutralny i zabezpieczający. Aby to zrobić, konieczne jest dokładnie oglądnięcie podzespołów, które zawsze mają specjalne oznaczenia pokazujące, w jaki sposób podłączyć zasilanie. Jeśli nie mamy doświadczenia w takich pracach, warto przeglądnąć poradniki i filmy instruktażowe, ale pamiętajmy, że prąd może być bardzo niebezpieczny, dlatego całość prac powinna być przeprowadzona na wyłączonych bezpiecznikach. Z dodatkowych akcesoriów przyda się miernik napięcia oraz specjalne urządzenie służące do ściągania izolacji z kabli. Ułatwi nam ono prace i sprawi, że będzie ona bardzo szybka i dokładna. Jeśli prace przy prądzie nie są dla nas, warto skorzystać z usług doświadczonego elektryka, który pomoże nam podłączyć wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here