Skup używanych komputerów od FIRM

Używany sprzęt komputerowy, wycofany z eksploatacji w firmie nadal może być coś wart! Kilkuletnie komputery zwykle posiadają drobne zadrapania wynikające z eksploatacji, może minimalne braki, które łatwo można uzupełnić. Ich stan techniczny może nadal być dobry. Przy planowaniu ich wymiany warto więc zawstanowić się nad ponowna sprzedażą. Wielu klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych poszukuje tego rodzaju sprzętu. Nie jest to wyłącznie kwestia minimalizowania kosztów. Często to efekt praktycznych kalkulacji. Do niektórych zadań nie potrzebne są nowe komputery. Używane sprawdzą się w firmach produkcyjnych lub warsztatach usługowych – gdzie potrzebny jest funkcjonalny a nie koniecznie estetyczny sprzęt. Po co więc inwestować w nowe. Używane lub poleasingowe komputery w zupełności wystarczą na kolejne lata. Zanim jednak uda nam się sprzedać niepotrzebne komputery firmy trzeba się do tego przygotować albo znaleźć firmę, która zna rynek i pomoże nam szybko i dobrze je sprzedać.

Usuwanie danych elektronicznych z komputera

Zanim jednak zaczniemy liczyć jak wielkie sumy wpadną na nasze firmowe konto z ich sprzedaży ważne jest by zabezpieczyć dane wrażliwe klientów i pracowników firmy, zapisane na dyskach. To istotny temat i nadal często bagatelizowany! Błąd przy usuwaniu danych może słono kosztować. Lepiej więc wcześniej działać mądrze. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić usunięcie danych elektronicznych specjalistom. Firmy świadczące tego rodzaju usługi SELKEA wyczyszczą dyski i wygenerują dla każdego urządzenia raport potwierdzający. Koszt to kilkanaście złotych, a w zamian wygoda i pewność, że proces wykonano poprawnie. Dodatkowo jest również spora oszczędność czasu pracowników firmy, którzy wykonując te zadania musieliby poświęcić wiele godzin pracy. Usuwanie bywa bardzo czasochłonne. laptop do pracy zdalnej.

Audyt techniczny komputerów

Zanim sprzedasz sprawdź co naprawdę masz! To bardzo istotny element przygotowań. Kiedy mamy już ustalone w firmie, który sprzęt nie jest potrzebny warto zweryfikować jego stan. Czy jest kompletny. Kable, akcesoria a nawet pudła mają znaczenie. Dalej istotny będzie ich stan wizualny. Większe uszkodzenia mogą znacznie obniżyć wartość. Wreszcie stan techniczny. Podzespoły – rodzaj, parametry oraz poprawność działania. Każda wada obniża wartość. Niekiedy jednak wystarczy drone naprawa by cena używanego komputera znacznie wzrosła. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie audytu technicznego komputerów zewnętrznej firmie. Często firma audytująca jest jednocześnie zainteresowany zakupem urządzeń. Nie tylko upewniłem się co do stanu i co za tym idzie – wartości sprzętu. Ułatwimy również proces sprzedaży. Rzetelna ocena stanu i wycena wartości komputerów ułatwia zwykle później sprzedaż i pozwala uzyskać lepszą cenę. Nie tracimy czasu na poszukiwania nabywców dla urządzeń nadających się już tylko do utylizacji. Nie sprzedajemy również dobrego komputera, posiadającego wydajne podzespoły za korzystną cenę.

Utylizacja komputerów

Część urządzeń po audycie będzie mogła trafić wyłącznie do utylizacji. Stan techniczny lub wizualny może definitywnie wykluczyć je z ponownej sprzedaży. Nie można ich jednak zwyczajnie wyrzucić do kosza wraz z innymi odpadami firmy. Komputery nie sprawne i zdatne do dalszej eksploatacji należy utylizować zgodnie z przepisami. laptopy poleasingowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here