Wycieczki klasowe to doskonała forma dydaktyczno-wychowawcza

Wycieczki klasowe stanowią bardzo atrakcyjną formę nauki poprzez zabawę. Jednak ich organizacja wcale nie jest taka prosta. Trzeba bowiem zadbać o wypełnienie wielu różnych, ale tak samo ważnych czynników, do których należą między innymi bezpieczeństwo, wybór odpowiedniego miejsca wycieczki oraz wszelkie procesy związane z logistyką. Ponadto taki wyjazd musi realizować cele dydaktyczne i wychowawcze, które zostały określone w karcie wycieczki, a powinny należeć do nich elementy krajoznawstwa, poznania i rekreacji.

Ponadto każdy z nas zapewne miał okazję przekonać się, że grupowe podróże to doskonały sposób na integrację całej klasy. Dzieci mają wtedy możliwość bliższego poznania się i zawarcia wielu nowych przyjaźni, które być może okażą się tymi na całe życie.

W jaki sposób zorganizować wycieczkę klasową?

Organizacja wycieczek klasowych to bardzo trudne zadanie. Jednak każdy nauczyciel świadom jest tego, że bezpośrednie odkrywanie otaczającego nas świata, jest dla dzieci znacznie bardziej interesujące aniżeli czytanie kolejnych stron grubego podręcznika od historii lub geografii. Oczywiście wszyscy są świadomi tego, że czytanie jest bardzo ważnym elementem kształcenia i zdobywania wiedzy, ale wzbogacenie doświadczenia dziecka o namacalne bycie w określonym miejscu i poznawaniu jego historii może być bardzo cenną lekcją życia, z której podopieczny wyniesie wiele przydatnych i ciekawych informacji.

W związku z tym, że organizacja wycieczek klasowych jest niełatwym zadaniem, warto w takich sytuacjach skontaktować się z profesjonalnym biurem turystycznym, które zajmie się całym procesem planowania wyjazdu (np. www.europol.com.pl/wycieczki-szkolne). Ponadto takie rozwiązanie zapewnia najwyższe bezpieczeństwo podczas podróży dla dzieci, a ze względu na atrakcyjne ceny ofert, umożliwia każdemu dziecku wyjazd.

Jakie są zalety z organizacji wycieczek klasowych?

Zalet wynikających z organizacji wycieczek klasowych jest mnóstwo. Wymieńmy jednak najważniejsze z nich. Wyjazdy krajowe przybliżają dzieciom historię naszego kraju, a także pozwalają zobaczyć wiele ciekawych i ważnych miejsc. Z kolei wycieczki za granicę umożliwiają małym podróżnikom odwiedzenie najpiękniejszych europejskich państw, a także na delektowanie się cudami, jakie stworzyła na starym kontynencie matka natura. Ponadto poszerzają wtedy swoje horyzonty i wzbogacają się o nowe doświadczenia. Mają możliwość poznania niezwykle smacznych zagranicznych kuchni, a także kulturowych obyczajów. Wycieczki klasowe to także niezwykła lekcja samodzielności, którą możemy w każdej chwili zafundować dzieciom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here