w co zainwestować 100 tysięcy

Posiadanie kapitału i jego umiejętne wykorzystywanie jest w obecnych czasach kluczem do sukcesu. Jeśli posiadasz środki w wysokości 100 tysięcy złotych i szukasz dobrej inwestycji to warto abyś zobaczy poniższe zestawienie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w co zainwestować w 2018 roku, aby odnieść pewny i wysoki zysk. Nie musisz już więcej pytać, w co zainwestować 100 tysięcy, wystarczy że tylko przystąpisz do działania i znajdziesz najlepszą dla siebie ofertę!

Lokaty bankowe –lokaty bankowe są stabilnym i pewnym źródłem powiększenia oszczędności, jednak zwykle przynoszą one zyski w dłuższych okresach czasu. Przy krótkim okresie lokowania oszczędności zysk nie jest tak silny, dlatego aby faktycznie zyskać na lokacie, trzeba ulokować na niej pieniądze na dłuższy czas, wtedy. Mimo wszystko, już przy 100 tysiącach złotych można uzyskać atrakcyjne oprocentowanie, które jest wyższe przy dłuższych okresach trwania lokaty.

Fundusze inwestycyjne – kolejną szansą na inwestowanie są fundusze inwestycyjne, które są papierami wartościowymi o bardzo dużej skali różnorodności – można inwestować w surowce czy obligacje o bardzo odmiennym charakterze. Fundusze obarczone są średnim ryzykiem, jednak korzystne ulokowanie środków może przynosić naprawdę spore zyski. Dodatkowy plus to łatwe wyjście z tego rodzaju inwestowania.

Inwestycja w metale szlachetne – 100 tysięcy złotych można ulokować w kupnie złota lub równie pożądanej w przemyśle jubilerskim czy motoryzacyjnym platynę. Ceny metali są jednak zmienne, dlatego ten rodzaj inwestycji jest dość ryzykownym rozwiązaniem, z drugiej strony ceny kruszców mogą w każdej chwili poszybować w górę i wtedy warto zdecydować się na ich sprzedaż.

Akcje – inwestycja w akcje obciążona jest sporym ryzykiem i wzrost zysków związany jest z hossą na giełdzie. Dobre ulokowanie pieniędzy może jednak przynosić zysk znacznie przewyższający inflację. W 2018 roku analitycy polecają ten rodzaj inwestycji dla odważnych inwestorów, którzy nie boją się ewentualnych strat. Trzeba jednak pamiętać, że nagłe spadki cen akcji zdarzają się nawet na największych światowych giełdach.

Inwestycja w ziemię – od lat inwestycja w ziemię jest dobrym lokowaniem kapitału, szczególnie na obrzeżach miast. Z czasem, wraz z rozwojem aglomeracji cena działek może nawet kilkukrotnie wzrosnąć, a o znalezienie kupca nie będzie wtedy trudno. Minusem tej metody jest jednak czas, jaki należy odczekać, aby otrzymać realny zysk. Może być to kilka, a czasem nawet kilkanaście lat.

W co zainwestować 100 tysięcy? Podsumowanie

Wybór najlepszej metody inwestycji zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli zaczynamy przygodę z inwestowaniem, najlepiej jest wybierać najmniej agresywną formę inwestowania, która jest obarczona najmniejszym ryzykiem. Doświadczeni inwestorzy którzy dobrze znają rynek finansowy mogą podjąć się bardziej agresywnych działań inwestycyjnych, które mogą zarówno przynieść zysk, jak i stratę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here