blog edukacyjny

Statystyki jasno wskazują, że rodzice wydają na wyprawkę szkolną dla dziecka jakieś 500-700 złotych. To dużo, jeśli pod uwagę weźmiemy jeszcze rodziny wielodzietne. Pieniądze te wydawane są na nowy plecak, obuwie szkolne, zeszyty, zestawy plastyczne czy książki, które nie są otrzymywane za darmo.

Oczywiście ogromną pomocą są podręczniki, które każdy uczeń otrzymuje w dniu rozpoczęcia roku szkolnego i nie trzeba za nie płacić. To ulga finansowa rzędu kolejnych kilkuset złotych. Rząd postanowił jednak zrobić jeszcze jeden krok do przodu. Wszystkim uczniom oferuje 300 złotych na szkolną wyprawkę.

Pieniądze te wpływają na konto rodziców bądź prawnych opiekunów ucznia i to oczywiście dorośli decydują, na co przeznaczone zostaną te środki. Niejeden blog edukacyjny, na którym można znaleźć treści nawiązujące do systemu szkolnictwa w naszym kraju, przedstawia terminy, zgodnie z którymi o 300 złotych na szkolną wyprawkę mogą wnioskować rodzice uczniów i daty określające wypłatę tychże pieniędzy.

Kiedy można wnioskować o 300 złotych na szkolną wyprawkę?

Wnioski mogą napływać już od lipca drogą internetową, na przykład za pośrednictwem banku, w którym rodzic ma założone konto. Większość platform internetowych ma specjalną zakładkę z wnioskiem. Cała procedura trwa dosłownie kilka minut, a potem pozostaje już tylko oczekiwać na wpływ.

Wniosek drogą online składać można od 1 lipca do 30 listopada. Ci, którzy nie chcą składać go przez internet, mogą to zrobić na przykład w urzędzie gminy – mają czas od 1 sierpnia do 30 listopada.

Wiadomo jednak, że im wcześniej wniosek zostanie złożony, tym szybciej pieniądze z programu „Dobry Start”, czyli 300 złotych zostaną przesłane. Warto otrzymać je jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, by zrobić niezbędne zakupy.

Na co można przeznaczyć 300 złotych?

Oczywiście na elementy wyprawki szkolnej, chociaż tak naprawdę wydatki te nie są w żaden sposób weryfikowane. Weźmy jednak pod uwagę, że sam plecak dla ucznia to wydatek rzędu minimum 100 złotych. Obuwie i strój na W-F to kolejnych 100 złotych. Długopisy, bloki, kredki, farby, flamastry, cyrkle, zeszyty i inne akcesoria pochłoną następne kilkaset złotych. Pamiętajmy też, że 300 złotych z programu „Dobry Start” przysługuje wszystkim uczniom w szkołach podstawowych oraz średnich, natomiast środki te otrzymuje się raz w roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here