Antyporadnik: 4 rzeczy, których nie powinieneś robić na dachu

0
507

W dzisiejszym, nieco humorystycznym tekście, zaprezentujemy Wam cztery rzeczy, których nie powinniście robić na dachu (chyba że jesteście w tym celu odpowiednio zabezpieczeni). Od razu informujemy, że są to przykłady kompletnie ekstremalne i zastanawiamy się nad tym, czy nasi koledzy po fachu spróbowaliby podobnych sytuacji, jeśli nawet wiedzieliby, że są chronieni przed upadkiem przy pomocy naszych lin. Prosimy oczywiście o traktowanie naszych propozycji z przymrużeniem oka i niewykonywanie ich na własną rękę, gdyż może się to źle skończyć.

1. Nie gramy w piłkę

Nie polecamy na dachu uprawiania jakichkolwiek sportów, a już tym bardziej takich, które polegają na bieganiu, unoszeniu nóg, kopaniu i ogólnym wysiłku fizycznym. Zmęczony człowiek to człowiek rozkojarzony – a w tej sytuacji nawet asekuracja na dachu może okazać się słabym zabezpieczeniem.

2. Nie przyjmujemy pozycji na „skaczącego Adama Małysza”

W zasadzie nie wiemy, czemu mielibyście próbować przybierania takiej pozycji, ale wydawała nam się ona na tyle patriotyczna, że woleliśmy przestrzec przed taką formą zabawy na dachu.

3. Nie uczymy się tańców latynoamerykańskich

Ochrona przed upadkiem może się na nic nie zdać, jeśli zapragniecie uczyć się na dachu tańców latynoamerykańskich – to znaczy w zasadzie może tu chodzić o każdy inny gatunek tańca, ale uznaliśmy, że te angażują najwięcej partii ciała, są najbardziej dynamiczne, przez co również najbardziej niebezpieczne.

4. Nie urządzamy zapasów MMA

Może się to wydać dziwna antypropozycja, ale gdybyście się kiedyś przypadkiem znaleźli na dachu z sąsiadem, którego nie lubicie, to powstrzymajcie swoje temperamenty tak, aby nikomu nic się nie stało.

Pamiętajcie, że systemy asekuracyjne od asekuracje.pl nie są stworzone, by chronić Was przed upadkiem w wyżej wymienionych sytuacjach. Są to świetne narzędzia ochronne, gdy chcemy dokonać drobnej naprawy na dachu czy wykonywać prace na wysokościach, jednak nie sprawdzają się przy tego typu zachowaniach, a producent nie bierze odpowiedzialności za wypadek, jeśli produkt był niewłaściwie używany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here