Co o doradztwie kredytowym warto wiedzieć

Doradztwo kredytowe jest jednym z najpopularniejszych rodzajów doradztwa finansowego. Firmy świadczącego tego typu usługi pomagają klientom przy wyborze kredytów, inwestowaniu wolnych środków czy zakupie ubezpieczeń.

Niepodważalną zaletą doradztwa kredytowego jest możliwość zarówno porównania, jak i wybrania najtańszego kredytu w danym czasie. Doradcy z kolei powinny przekazać osobom fizycznym bądź przedsiębiorcom wszelkie informacje na temat pożyczek/kredytów, dzięki czemu podjęcie decyzji w sprawie finansowania będzie dla nich łatwiejsze. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług doradztwa kredytowego? Jakie korzyści z tego płyną?

Po pierwsze – brak dodatkowych kosztów

Korzystając z doradztwa kredytowego konsumenci nie są obarczani opłatami czy jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Doradcy oraz firmy specjalizujące się w tej branży, gdy tylko wnioskodawca dostanie pozytywną decyzję kredytową, otrzymują zapłatę za swą pracę bezpośrednio od banku.

Po drugie – kompleksowa opieka nad klientem

Profesjonalnie doradztwo kredytowe dba o kredytobiorcą w trakcie całego okresu kredytowania, czyli od momentu wybrania kredytu i złożenia wniosku, aż do podpisania umowy. Jeśli pojawiają się w międzyczasie jakiekolwiek wątpliwości co do wybranego produktu bankowego czy jego spłaty, wnioskodawcy mogą liczyć na fachową pomoc doradców. Należy dodać, że korzystanie z tego typu doradztwa jest opłacalne. Eliminuje niepotrzebny stres, daje możliwość zaoszczędzenia mnóstwa czasu. Ponadto łatwiej zrozumieć kredytobiorcom przepisy bankowe, wszelkie opłaty i prowizje.

Po trzecie – pomoc przy kompletowaniu dokumentów

Współpracując z doradcą kredytowym cała procedura składania wniosku o kredyty staje się znacznie prostsza. Ekspert w tej dziedzinie wskazuje oraz wyjaśnia, które dokumenty są niezbędne. Te, których wymaga bank należy przekazać doradcy. Ponadto to on, a nie kredytobiorca, zajmuje się kompletowaniem większości dokumentów. A niezbędną i pełną dokumentację przekazuje do banku.

Po czwarte – przejrzyste propozycje kredytów

Rynek kredytów jest przeogromny, można się w nim pogubić. Dostępne są m.in. kredyty hipoteczne, samochodowe oraz pożyczki gotówkowe. Oprócz tego dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, opłaty, prowizje. Kredyty to nie tylko kapitały i odsetki do spłaty. To także ubezpieczenia np. na życie, od niskiego wkładu własnego czy nieruchomości, które trzeba płacić przez cały okres kredytowania. Wlicza się również do tego marża oraz prowizja za udzielenie kredytu. Kredytobiorca może dodatkowo skorzystać z innych produktów  bankowych, jak: karta kredytowa bądź prowadzenie ROR. Rolą doradcy kredytowego jest dokładne wyjaśnienie wszystkiego oraz przedstawienie przybliżonej łącznej kwoty kosztów kredytu.

Po piąte – wiele ofert bankowych w jednym miejscu

Znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytowej zajmuje wiele czasu. Przyszli kredytobiorcy muszą odwiedzić kilka banków, przeprowadzić rozmowy z ich przedstawicielami, zebrać oferty. Niestety nie każdy bank będzie chciał podjąć z nimi współpracę. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do biura doradztwa kredytowego. Pozwali to zaoszczędzić czas na chodzeniu po placówkach bankowych celem otrzymania konkretnych warunków. Ekspert kredytowy biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klienta oraz analizując propozycje banków, przedstawi konsumentowi najkorzystniejsze dla niego opcje. Kredytobiorca uzyska informację o swojej zdolności kredytowej oraz na jakie kredytowanie przez bank może liczyć. Doradca kredytowy Tomasz Wostal – sprawdź bogatą ofertę doradztwa kredytowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here