dhl

Niemieckie przedsiębiorstwo DHL działa od 1969 roku i od dawna jest uznawane za jednego z liderów branży kurierskiej. Firma odniosła również niemały sukces na polskim rynku dostarczania przesyłek, a z jej usług od lat korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Sprawdź, czy bogata oferta firmy kurierskiej DHL odpowiada twoim wymaganiom.

Zasięg usług

Sporą zaletą niemieckiego kuriera jest możliwość dostarczenia przesyłki w niemal dowolny zakątek świata – DHL działa w ponad 200 krajach. Firma dociera nawet w rejony podwyższonego ryzyka czy też do krajów objętych embargiem ze strony USA. Kurier działa ponadto na całym obszarze Polski. Z jego usług można skorzystać nawet w mniejszych miejscowościach, w których funkcjonują lokalne punkty nadania i odbioru przesyłek.

Rodzaje obsługiwanych przesyłek

Kurierzy DHL nie tylko docierają niemal w każde miejsce, ale także są w stanie dostarczyć wiele rodzajów przesyłek. Nadawca może zdecydować się na wysłanie koperty, paczki lub nawet palet i półpalet. Niemiecka firma jest zatem świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z zapotrzebowaniem na dostarczanie towarów o różnych gabarytach. Na platformie logistycznej epaka.pl można ponadto sprawdzić, czy parametry przesyłki pozwalają na wysłanie jej za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL.

Sposoby nadania i odbioru

W Polsce funkcjonują bardzo praktyczne punkty nadania i odbioru, dzięki którym nawet przesyłkę zagraniczną można nadać np. w pobliskim oddziale DHL Łódź. Na dodatek firma współpracuje m.in. z siecią sklepów Żabka, co pozwala na wysłanie i odbiór przesyłki blisko domu czy też w mniejszych miejscowościach. Istnieje również możliwość zamówienia kuriera do domu w celu przekazania mu przesyłki. Taka usługa może przypaść do gustu zwłaszcza właścicielom sklepów internetowych, którzy często wysyłają nawet kilkadziesiąt paczek dziennie.

Cennik i czas dostawy

Dla klientów biznesowych i indywidualnych bardzo istotny są również koszty i terminy dostaw. Choć DHL należy do największych firm kurierskich w Polsce, to może pochwalić się bardzo atrakcyjnym cennikiem. Na stronie operatora logistycznego epaka.pl są dostępne tabelki, w których można porównać ceny niemieckiego kuriera i innych firm działających w Polsce. W wielu kategoriach przesyłek to właśnie DHL oferuje jedne z najniższych stawek. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje bardzo szybki czas dostawy – niektóre przesyłki na terenie kraju mogą dotrzeć do odbiorcy nawet w ciągu jednego dnia roboczego.

Dodatkowe usługi

Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy kurierskiej warto również zwrócić uwagę na pakiet dodatkowych usług. W przypadku DHL można liczyć na szeroki wybór opcji w bardzo korzystnych cenach. Śledzenie przesyłek jest darmowe tak jak w przypadku większości działających w Polsce kurierów. Ponadto bez dodatkowych kosztów można skorzystać m.in. z opcji doręczenia do sąsiada. Firma DHL za określoną w cenniku opłatą może np. dostarczyć przesyłkę w sobotę czy też wykupić ubezpieczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here