Dlaczego warto uczyć się języków obcych

Znajomość jedynie mowy ojczystej to w dzisiejszym świecie zdecydowanie za mało. Co widać po wzroście popularności lektoratów języków obcych. Najwięcej z nas uczy się angielskiego, ale inne kursy też zyskują na uznaniu. Sprawdź, dlaczego warto uczyć się języków.

Nauka języka a koncentracja

Nauka języków obcych sprawia, że jesteśmy atrakcyjni dla pracodawców (zwłaszcza globalnych korporacji), a dodatkowo możemy swobodnie podróżować po świecie i poznawać nowych ludzi.

Powodów jest jednak więcej! Nauka języka obcego to świetny trening mózgu! Pobudza jak espresso, pomaga ćwiczyć pamięć, a problemy z koncentracją przestają doskwierać. Jak pracować nad swoją sprawnością umysłową, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w trakcie nauki języka i co poradzić na problemy z koncentracją?

Problemy z koncentracją, czyli jak trenować mózg?

Mózg nie lubi nudy, potrzebuje ciągłej stymulacji poprzez różne działania. Istnieje dużo sposobów i ćwiczeń na koncentrację, które pomogą rozwinąć umiejętność skupienia uwagi. A wiele z nich to czysta przyjemność! Aby wesprzeć sprawność umysłową warto grać w planszówki, rozwiązywać łamigłówki, krzyżówki i zagadki, układać puzzle i grać w gry strategiczne, takie jak szachy czy warcaby. Można też ćwiczyć swój zmysł orientacji, wyłączając w telefonie GPS. Tymi sposobami ćwiczymy naszą koncentrację i pamięć. A ta jest niezwykle potrzebna w trakcie nauki języka.

Jak wspierać naukę języka?

Dobrym sposobem jest oglądanie filmów i seriali w oryginale z napisami, aby lepiej osłuchać się z językiem i akcentem. Warto zapisywać na karteczkach słówka, by mimochodem rzucały nam się w oczy. Koncentracja jest kapryśna, dlatego warto też praktykować uważność (mindfulness), która pozwala nam skupić się na tym, co w danym momencie wykonujemy.

Przełamywanie bariery językowej wymaga jednak regularnego powtarzania materiału i częstych konwersacji. Podczas nauki warto pamiętać o tym, aby co jakiś czas wietrzyć pomieszczenie i nawadniać organizm, pijąc np. elektrolity.

Korzyści ze znajomości języka angielskiego

Zalet znajomości języka angielskiego jest multum! Przede wszystkim są to korzyści zawodowe.

  1. Mamy większą szansę na znalezienie pracy w globalnej korporacji.
  2. Możemy zmienić pracę na lepiej płatną.
  3. Mamy szansę na wyjazd na staż lub etat za granicą.
  4. Możemy czytać książki w oryginale, co jest dużą korzyścią zwłaszcza dla miłośników literatury pięknej.
  5. Możemy oglądać filmy w oryginalnym języku bez konieczności czytania napisów.
  6. Mamy większy dostęp do informacji, ponieważ jesteśmy w stanie korzystać z różnych źródeł, w tym zagranicznych.
  7. Porozumiewanie się językiem obcym pozwala też na swobodne podróżowanie: można łatwiej załatwić formalności, wybrać się na wycieczkę z lokalnym przewodnikiem, nawiązać relację z przedstawicielami innych kultur.
  8. Osoby biegle posługujące się językami obcymi mają elastyczny umysł, posiadają cenną umiejętność myślenia wyższego, lepiej radzą sobie we wciąż zmieniającym się świecie.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here